43. Bieg Piastów z Justyną Kowalczyk

W Jakuszycach odbył się kolejny dzień 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Wspaniałymi trasami w Górach Izerskich na dystansie 50 km wystartowali zawodnicy wspólnie z mistrzynią świata i olimpijską Justyną Kowalczyk. Dla Justyny Kowalczyk był to drugi start w Biegu Piastów. Jej wyzwanie przyjęły dwie znakomite Czeszki Adela Boudikova i Klara Moravcova. Na 50 km, wśród około 1700 zawodników, pobiegł także mistrz i wicemistrz świata w pływaniu Paweł Korzeniowski.

Przypominamy, że Bieg Piastów rozgrywany jest od 1976 roku. W 43. Biegu Piastów udział weźmie 5 tysięcy zawodników z 31 krajów z 4 kontynentów. Śniegu nie zabrakło, zawody odbywają się w dobrych warunkach i cudownej scenerii. Średnia pokrywa śnieżna w Jakuszycach, wynosi około metra.

W niedzielę (3 marca) odbędzie się jeden z największych biegów narciarskich świata w swojej kategorii – Bieg Piastów na 25 km. Wystartuje w nim prawie 2 tysiące osób, a wśród nich 76-letni Walter Judka, który jako jedyny wziął udział we wszystkich edycjach Biegu Piastów od 1976 roku.

Wyniki 43. Biegu Piastów (2 marca) dostępne tutaj. Oczywiście Justyna Kowalczyk wśród pań osiągnęła najlepszy wynik.

Portal Relacje Regionalne był akredytowanym medium na tym wielkim wydarzeniu sportowym. Zapraszamy do naszej relacji z 43. Biegu Piastów.

Share

Zobacz inne

3 Thoughts to “43. Bieg Piastów z Justyną Kowalczyk”

Leave a Comment