4 razy posłużył się znalezioną kartą płatniczą

Policjanci zatrzymali jeleniogórzanina, który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna posłużył się 4 razy znalezioną kartą płatniczą płacąc nią zbliżeniowo za zakupy. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na blisko 50 zł. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzieże z włamaniem i próbę kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w sierpniu br. posłużył się 4 razy znalezioną kartą płatniczą. 3 razy zapłacił nią za zakupy w różnych sklepach na terenie Jeleniej Góry, a 1 raz podjął próbę, jednak nie udało mu się nią zapłacić, z uwagi na jej zablokowanie.

Pokrzywdzona kiedy zorientowała się, że ktoś posłużył się jej kartą powiadomiła policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o te czyny.

Teraz 19-latek odpowie za kradzieże z włamaniem, za co  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia się nią przez osoby nieuprawnione należy ją zablokować i zgłosić się do najbliższej jednostki policji w celu złożenia  zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment