34-latek z powiatu kamiennogórskiego chciał uciec wałbrzyskim policjantom

Podczas nocnej zmiany policjanci z Boguszowa-Gorc oraz funkcjonariusze ruchu drogowego z Wałbrzycha sprawdzali w Borównie stan trzeźwości kierujących, oraz wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeden z mężczyzn nie zatrzymał się jednak w wyznaczonym przez mundurowych miejscu, ominął ich i podjął ucieczkę. Mundurowi wsiedli do radiowozów, włączyli sygnały i rozpoczęli pościg, który zakończył się już po kilkudziesięciu sekundach, na bocznej ulicy tej samej miejscowości. Okazało się, że 34-latek z powiatu kamiennogórskiego próbował uniknąć spotkania z policjantami, gdyż nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w niedzielną noc, 23 stycznia około godz. 2. Policjanci postanowili skontrolować samochód osobowy jadący przez Borówno. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wyszedł z latarką na jezdnię, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę, a policjanci pościg. Po kilkuset metrach podejrzany wjechał w boczną ulicę tej samej miejscowości. Ostatecznie to właśnie tam został zatrzymany, kiedy boguszowscy i wałbrzyscy policjanci zajechali mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Funkcjonariusze ustalili, że 34-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego nie miał prawa jazdy. 34-latek odpowie przed sądem za wykroczenie, ale również za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Prowadzony przez mężczyznę samochód trafił na parking strzeżony.

Źródło:  Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz nagranie z monitoringu

Zobacz inne

Leave a Comment