26-latek okazał policjantom dowód rejestracyjny z przerobionym wpisem

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali pod koniec sierpnia 26-letniego wałbrzyszanina, który podczas kontroli drogowej posłużył się dowodem rejestracyjnym z przerobionym wpisem o wyznaczonej dacie kolejnego terminu badania technicznego. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 28 sierpnia około godziny 10:00 na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili w systemach informatycznych, że poruszający się samochodem osobowym 26-latek nie posiada aktualnych badań technicznych. Zapytali mężczyznę, czy posiada przy sobie dowód rejestracyjny. Wałbrzyszanin przekazał policjantom dokument z przerobioną datą przeglądu. Miesiąc marzec zmieniony został na sierpień, na co zwrócili uwagę mundurowi.

Pouczonemu przez funkcjonariuszy o konsekwencjach prawych mężczyźnie policjanci ostatecznie zatrzymali dowód rejestracyjny i doprowadzili go do Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, gdzie został przesłuchany. 26-latek stanie teraz przed sądem. Za posługiwanie się przerobionym dokumentem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment