25 punktów karnych, mandat oraz utrata prawa jazdy

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz otrzymał 25 punktów karnych. Kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który kierując pojazdem osobowym popełnił wykroczenia w ruchu drogowym przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

Policjanci zarejestrowali wykroczenia, których kierowca pojazdu marki VW Golf dopuścił się w Jeleniej Górze na ulicy Wrocławskiej 8 września br. o godzinie 23.17 w ruchu drogowym. Okazało się, że kierujący wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych na podwójnej ciągłej oraz przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 60 km na godzinę miał na liczniku 134 km.  Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

W związku obowiązującymi przepisami mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na 3 miesiące, ukarali go mandatem w wysokości 1000 zł oraz za popełnione wykroczenia naliczyli mu 25 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.

Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali blisko 600  kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Jeleniogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply