25 Finał WOŚP

Już 15 stycznia 2017 roku rusza 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał WOŚP to jednodniowa, największa w naszym kraju zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 odbywa się happening pt. “Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili wszyscy, którym bliskie są idee WOŚP, wysyłają w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełko w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni, telefonu czy sztucznych ogni.
W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln złotych.
25 Finał WOŚP jest organizowany dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Najbliższe sztaby WOŚP w naszym regionie zlokalizowane są:

Kamienna Góra, Centrum Kultury ul. Kościuszki 4 – Marek Dańczak tel. 691 386 049
Lubawka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury ul. Kamiennogórska 19 – Magdalena Suska tel. 75 741 13 62
Chełmsko Śląskie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury ul. Rynek 14 – Mirosława Sowa tel. 75 742 21 97

Wszystkich którzy chcą włączyć się do wspólnej zabawy i wziąć udział w 25 Finale WOŚP zapraszamy również do Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie i Pisarzowicach, gdzie osoby prywatne, firmy i sponsorzy mogą również przekazywać dary, które zostaną zlicytowane podczas niedzielnego finału.


25 Finał WOŚP – Lubawka

W ramach organizacji Finału tego dnia w Lubawce godzinach 10.00 – 17.00 na terenie miasta kwestować będą wolontariusze wyposażeni w imienne identyfikatory i tradycyjne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza kwestą od godziny około 15.00 w Domu Kultury w Lubawce odbędzie się tradycyjna licytacja gadżetów WOŚP, kiermasz ciast, malowanie twarzy dla dzieci, wielka loteria fantowa oraz blok programów artystycznych. Elementem tegorocznego Finału będzie stoisko DKMS. Na godzinę 19.35 na rynku miasta zaplanowano koncert Orkiestry Dętej, a o godzinie 20.00 tzw. „światełko do nieba” tj. kończący imprezę pokaz sztucznych ogni.

DKMS- W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. I Ty możesz komuś uratować życie, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Szczegóły na plakacie.


25 Finał WOŚP Pisarzowice

Występy oraz kawiarenka ruszają od godz. 14.30. Wcześniej pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy przez cały dzień będą zbierać datki na cel fundacji. Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej w Pisarzowicach. Szczegóły na plakacie.


25 Finał WOŚP Krzeszów

Występy, licytacje oraz kawiarenka ruszają od godz. 15.30. Wcześniej pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy przez cały dzień będą zbierać datki na cel fundacji. Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej w Krzeszowie. Szczegóły na plakacie.


25 Finał WOŚP Chełmsko Śląskie

Program rusza od godz. 10:00 w szkole w Chełmsku Śląskim i potrwa do godz. 20:00. Szczegóły na plakacie.


25 Finał WOŚP Kamienna Góra

Program rusza od godz. 14:00 w kamiennogórskim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie.

 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment