25. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie, Fundacja „Europejska Perła Baroku”, Referent Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zapraszają na 25. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej pod hasłem: „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbywa się od 9 lat. Jego celem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz budowanie tożsamości narodowej i religijnej.

Festiwal odbędzie się w dniach 11-12 maja 2018 roku.

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości Patronat Narodowy nad 25. Festiwalem Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Oficjalny dokument Prezydent przekazał na ręce ks. Mariana Kopko – kustosza krzeszowskiego sanktuarium podczas wizyty w sanktuarium 12 marca br. (fot. powyżej).

Podczas Festiwalu każdy z zespołów zaprezentuje dwa utwory: religijny i patriotyczny.
Wspólne świętowanie rozpocznie Msza Święta w bazylice krzeszowskiej w piątek 11 maja 2018 roku o godz. 15:00.
W czasie trwania Festiwalu organizatorzy pragną pokazać wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu, kształtować ich świadomość patriotyczną a jednocześnie pogłębiać ich warsztat muzyczny.Share

Zobacz inne

Leave a Comment