24 Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

Dnia 6 maja 2017 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie miał miejsce drugi dzień zapowiadanego 24 FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ i PATRIOTYCZNEJ pod hasłem: „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Podczas dzisiejszego dnia odbyły się przesłuchania w kategoriach: Zespoły dziecięce, Soliści, Zespoły młodzieżowe, Zespoły folklorystyczne. Każdy z zespołów zaprezentował dwa utwory: religijny i patriotyczny.

W czasie trwania Festiwalu Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie pokazało wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu, kształtować ich świadomość patriotyczną a jednocześnie pogłębiać ich warsztat muzyczny.

Aleksandra Majak, Natalia Budzińska oraz zespół Światełko Pana to zwycięzcy tegorocznego festiwalu. W tym roku udział w festiwalu wzięło 14 wykonawców. Wśród prezentowanych utworów były znane piosenki religijne i patriotyczne, jednak w ciekawych aranżacjach. Nie zabrakło też własnych tekstów do własnej muzyki.

W przyszłym roku festiwal obchodzić będzie srebrny jubileusz 25-lecia. Będzie to również setna rocznica odzyskania niepodległości. Jak zapowiada ks. Marian Kopko, z pewnością będą to godne obchody.

Jury w składzie: Aleksandra Sozańska-Kut (Zespół „Spirituals Singers Band” – przewodnicząca Jury), Barbara Skoczylas-Stadnik (Dyrektor Muzeum w Kamiennej Górze), Alicja Bielak (Dom Kultury w Krzeszowie), Ks. Jarosław Górecki (wikariusz z Krzeszowa), Marek Zygmunt (redaktor „Naszego Dziennika”), Jerzy Ziomek (Prezes Fundacji „Polskie Gniazdo” z Wrocławia) po wysłuchaniu 14 Zespołów i Solistów tegorocznej edycji 24.Festiwalu postanowiło przyznać nagrody:

Kategoria dzieci: I – miejsce: Aleksandra Majak z Kamiennej Góry; II – miejsce: Artur Droś oraz Julia Droś z Przedborowa (diecezja Świdnicka).

Kategoria młodzieżowa: I – miejsce: Natalia Budzińska z Jegłowej k/ Brzegu (archidiecezja wrocławska); II – miejsce: Dominik Budziński z Jegłowej k/Brzegu (archidiecezja wrocławska).

Kategoria – zespoły wokalne: I – miejsce: Zespół „ Światełka Pana” z Przedborowej (diecezja świdnicka); Wyróżnienie: Zespół „CBK” z Krzeszowa.

Kategoria Zespoły Folklorystyczne: Wyróżnienie I – Zespół „Kresowianie” z Paszowic; Wyróżnienie II – Zespół „Bolkowianie” z Bolkowa.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment