22-latek z Kamiennej Góry zatrzymany za kradzież z włamaniem

22-letni mieszkaniec Kamiennej Góry trafił w ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach i odpowie za włamanie do szafki pracowniczej jednego z marketów w tej miejscowości oraz kradzież z niej pieniędzy. Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj po południu bezpośrednio po zgłoszeniu w centrum Wałbrzycha.

Policjanci z Boguszowa-Gorc zaraz po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, wychodząc akurat z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu podanego przez poszkodowanych i zatrzymali 22-latka przy ul. Kolejowej.

W trakcie czynności procesowych młody kamiennogórzanin oświadczył, że niezauważony przez nikogo wszedł do pomieszczenia gospodarczego w sklepie, wyłamał drzwi szafki pracowniczej i wykradł z niej 150 złotych. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili 22-latkowi usiłowanie włamania do dwóch innych szafek w tym samym markecie.

Kamiennogórzanin przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment