22-latek wjechał samochodem w nieoznakowany radiowóz

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony poniedziałek około godziny 14:00 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Mający aktualny zakaz kierowania pojazdami 22-latek wjechał samochodem osobowym w tył nieoznakowanego radiowozu. W toku wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności policjanci prewencji ustalili, że młody wałbrzyszanin jest również sprawcą dwóch kradzieży oraz dwóch włamań.

Na szczęście podczas zdarzenia drogowego nie ucierpieli ani funkcjonariusze, ani 22-latek. Samochód młodego wałbrzyszanina trafił na parking strzeżony, a on sam został zatrzymany, gdyż policjanci rozpoznali go jako sprawcę włamań oraz kradzieży, które miały miejsce w ostatnich trzech miesiącach na terenie naszego miasta.

Podczas czynności procesowych funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili wałbrzyszaninowi, że w listopadzie zeszłego roku dokonał kradzieży z włamaniem do firmy znajdującej się przy ul. Lubelskiej, z której ukradł elektronarzędzia o wartości 8 tysięcy złotych. W toku wykonanych ustaleń policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi.

W grudniu zeszłego roku natomiast mężczyzna dwukrotnie dokonał kradzieży, najpierw metalowych elementów ogrodzenia przy ul. Puszkina, a następnie metalowych elementów drzwi wejściowych do budynku przy al. Wyzwolenia. Wałbrzyszanin w styczniu tego roku włamał się także do mieszkania przy ul. 11 listopada skąd ukradł elektronarzędzia.

22-latek przyznał się do wszystkich czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa oraz spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment