21 punktów karnych i 1000 zł mandatu otrzymał motocyklista

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 90 km na godzinę oraz popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł oraz policjanci naliczyli mu 21 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca Lubina, który kierując motocyklem marki Suzuki  przekroczył prędkość oraz popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym przez co stworzył zagrożenie w ruchu dla innych uczestników.

25 sierpnia br. po godzinie 15.00 policjanci na obwodnicy Maciejowej –droga W 367   zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku Jeleniej Góry z dużą prędkością.  Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 90 km na godzinę miał ponad 180 km. Ponadto policjanci zarejestrowali szereg wykroczeń, których dopuścił się motocyklista.  Mężczyzna oprócz tego, że przekroczył prędkość,  to wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, a także poruszał się po powierzchni wyłączonej. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej.

W związku obowiązującymi przepisami ukarali motocyklistę mandatem w wysokości 1000 zł oraz za popełnione wykroczenia naliczyli 21 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali ponad 520 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Film bez dźwięku

Share

Zobacz również

Leave a Reply