Maluba w Kamiennej Górze

Na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych. Tegoroczny mityng swoją obecnością uświetniła Maluba (Magdalena Lubacz), influencerka wokalistka disco‑polo i zwyciężczyni 3. edycji programu „Projekt Lady”. Pełny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj.

Pokaż więcej

XXV Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych. Miasto Kamienna Góra ponownie odwiedzili zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie z wielu dolnośląskich miast, aby podjąć trudną rywalizację m.in. w biegach, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, jak również w konkurencjach na wózkach inwalidzkich. Każdy ze startujących zawodników ponownie walczył nie tylko z kolegą i koleżanką, ale i własnym zmęczeniem oraz niepełnosprawnością. Tegoroczny mityng swoją obecnością uświetniła Maluba (Magdalena Lubacz), influencerka wokalistka disco‑polo i zwyciężczyni 3. edycji programu „Projekt Lady”. Organizatorem wydarzenia był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych…

Pokaż więcej

Po raz pierwszy od 7 lat burmistrz Janusz Chodasewicz otrzymał wotum zaufania

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta Kamienna Góra (środa, 27 maja) radni głosowali nad uchwałą w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrzowi Januszowi Chodasewiczowi. Po przedstawieniu i omówieniu Raportu o stanie gminy miejskiej za 2025 rok rada po raz pierwszy udzieliła burmistrzowi wotum zaufania. To pierwsze pozytywne rozstrzygnięcie w tej sprawie od początku jego kadencji, trwającej od 2018 roku. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych, 9 radnych było za, 4 wstrzymało się od głosu. W poprzednich latach burmistrz nie uzyskał wotum zaufania podczas głosowań: 26 czerwca 2019 r., 26 sierpnia 2020 r.,…

Pokaż więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dziś (środa, 27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. Z okazji Dnia Samorządowca dla wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą samorząd, najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej. Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Pokaż więcej