Festiwal Światła i Muzyki w Pałacu Ciechanowice

W pięknych ogrodach Pałacu Ciechanowice odbył się dziś (sobota, 29 czerwca) niezwykły Festiwal Światła i Muzyki. Przybyłych gości przywitali wójt Wiesław Cepielik i jego zastępca Paweł Truszczyński. Na scenie pojawił się Peter Armstrong Ondria, artysta ze Słowacji, który pokonał około 600 km, aby podzielić się swoim talentem z widzami. Peter urodził się w Preszowie dokładnie dziewięć dni po śmierci mistrza jazzu Louisa Armstronga, który stał się jego idolem. Na scenie pojawił się również zespół Sopralove, trzy utalentowane soprany z Wrocławia i Świdnicy: Magda Bigoś, Lilianna Izyk-Pabisiak i Laura Szostak. Ich piękne głosy i harmonijny śpiew zachwyciły…

Pokaż więcej

Trwa remont elewacji kamiennogórskiego kościoła

Trwa remont elewacji zabytkowego kościoła pw. Św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Przypominamy, że zakres prac obejmie m.in.: skucie istniejących tynków i wykonanie nowych, obróbkę otworów okiennych i drzwiowych, prace przy elementach kamieniarskich elewacji oraz prace remontowe orynnowania i instalacji odgromowej. Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

III Memoriał im. Adama Blacharskiego

Na stadionie miejskim w Kamiennej Górze trwa dziś (sobota, 29 lipca) III Memoriał im. Adama Blicharskiego upamiętniający postać wybitnego kamiennogórskiego piłkarza, trenera, działacza i zastępcy burmistrza Kamiennej Góry. W turnieju rywalizują zespoły reprezentowane przez młodych piłkarzy. Na zakończenie tej sportowej imprezy, około godz. 17, odbędzie się mecz towarzyski Olimpia vs Przyjaciele Adama Blicharskiego. W programie dodatkowo: atrakcje dla dzieci, strefa gastronomiczna, strefa kibica i wspólne oglądanie meczu Mistrzostw Europy na dużym ekranie.

Pokaż więcej

Kamiennogórska Giełda Retro – Jarmark Staroci i Rękodzieła

Na kamiennogórskim rynku trwa dziś (sobota, 29 czerwca) kolejna edycja Kamiennogórskiej Giełdy Retro. Kamiennogórska Giełda Retro – Jarmark Staroci i Rękodzieła potrwa do godz. 15. Uczestnikom wydarzenia czas umila koncert zespołu “Spoko spoko”. Przypominamy, że od 2022 roku organizatorem Kamiennogórskiej Giełdy Retro jest Muzeum Tkactwa. Główną częścią KGR jest jarmark staroci, antyków, rzemiosła i rękodzieła. Wydarzeniu towarzyszą także wybrane dodatkowe atrakcje jak kiermasz produktów regionalnych, wystawy czy prezentacje kolekcjonerskie.

Pokaż więcej

Kamiennogórski piesek wrócił na swoje miejsce

W niszy muru przy ul. Karola Miarki w Kamiennej Górze została dziś (sobota, 29 czerwca) ponownie zainstalowana figura pieska. Przypominamy, że figura został kilkakrotnie uszkodzona. Tym razem figurę wykonano z bardziej wytrzymałego materiału. To niezwykłe zwierzę nawiązuje do opowieści o psie pastora, który codziennie tęsknił za panem, gdy ten wychodził do pracy. Teraz, w swoim stałym miejscu, piesek wciąż czeka, a jego wierny wzrok wędruje w kierunku ulicy, jakby nadal oczekiwał na powrót swojego pana.

Pokaż więcej