Festyn Charytatywny w Marciszowie

W Marciszowie trwa dziś (sobota, 15 czerwca) Festyn Charytatywny na rzecz OSP Marciszów i dalszą rehabilitację strażaka Kamila, który został poszkodowany podczas pożaru, o którym informowaliśmy na portalu Relacje Regionalne. Festyn jest połączony z Dniem Dziecka, a zorganizowali go: OSP Marciszów, sołtys, rada sołecka i radni Marciszowa. Przygotowano mnóstwo atrakcji: koncerty, pokazy, loteria fantowa, licytacje, dmuchańce, strefa gastronomiczna i wiele innych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół News. Wystąpią również Maciej Smoliński i zespół Sachiel.

Pokaż więcej

Mistrzostwa Kamiennej Góry w Pływaniu

W krytej pływalni w Kamiennej Górze odbyły się dziś (sobota, 15 czerwca) Otwarte Mistrzostwa Kamiennej Góry w Pływaniu pod patronatem Burmistrza Kamiennej Góry. Wystartowała rekordowa ilość, 181 zawodników. Rywalizowano pięcioma stylami pływackimi w kategoriach wiekowych od przedszkola do szkoły średniej. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze. Wyniki rocznik 2013 i starsi tutaj. Wyniki rocznik 2015 i młodsi tutaj.

Pokaż więcej

Zatrzymany z narkotykami

W czwartek policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego, zainteresował nerwowy 37-latek. Jak się okazało, mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji marihuany oraz sprzęt potrzebny mu do zażywania narkotyku. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających bądź psychotropowych jest zabronione. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Źródło: KPP Kamienna Góra.Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Remont ratusza w Lubawce

Trwają prace remontowe lubawskiego ratusza. Prezentujemy aktualny stan prac budowlanych. Warto przypomnieć, że na inwestycję związaną z remontem elewacji oraz przebudową części pomieszczeń w zabytkowym budynku ratusza w Lubawce, mającą na celu dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, miasto otrzymało wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Polski Ład. O tym również informowaliśmy wcześniej na portalu Relacje Regionalne. Postęp prac tej inwestycji prezentujemy tutaj.Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

Cyklomaraton przejechał przez gminę Lubawka

Przez gminę Lubawka przejechał dziś (sobota, 15 czerwca) Krakonošův cyklomaraton. Maraton wjechał do Polski przejściem granicznym Lubawka-Kralovec, po czym przejechał przez ulice: Sudecka, Aleja Wojska Polskiego, Plac Wolności, Kościuszki, Karkonoska oraz miejscowości: Bukówka, Szczepanów, Miszkowice, Jarkowice. Opuścił gminę Lubawka, poruszając się drogami 369 i 368 aż do przejścia Horni Mala Upa – od tego momentu wyścig był kontynuowany aż do mety po stronie czeskiej.

Pokaż więcej

Hommage à Kieślowski 2024

Przypominamy, że niebawem kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w Sokołowsku, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia. W 28. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, jednego z najwybitniejszych twórców w historii europejskiego kina, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ zapowiada, że tegoroczna edycja oprócz projekcji, spotkań i dyskusji, wzbogacona zostanie o nowy akcent – konkurs dla studentów szkół filmowych. Festiwal dedykowany jest symbolicznie postaci cenionego w świecie polskiego reżysera, Krzysztofa Kieślowskiego. W programie 13. edycji znajdzie się wiele sekcji i pokazów związanych przede wszystkim z najnowszym kinem polskim…

Pokaż więcej