Peace Run w Pisarzowicach z udziałem mieszkańców DPS Szarocin

Uczestnicy najdłuższego na świecie biegu sztafetowego Peace Run dotarli dziś (sobota, 8 czerwca) do Kamiennej Góry, a następnie do Pisarzowic (gm. Kamienna Góra). Byli wśród nich biegacze m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Włoch, a nawet Brazylii. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie również wzięli udział w tej inicjatywie będącej symbolem przyjaźni i zrozumienia i przejęli w Pisarzowicach pochodnię pokoju.

Pokaż więcej

Peace Run – Bieg Pokoju w powiecie kamiennogórskim

Uczestnicy najdłuższego na świecie biegu sztafetowego Peace Run dotarli dziś (sobota, 8 czerwca) do Kamiennej Góry. Byli wśród nich biegacze m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Włoch, a nawet Brazylii. Dołączyła do nich także biegająca reprezentacja miasta. Na terenie kamiennogórskiego zalewy przywitał ich zastępca burmistrza Paweł Fryc. Biegacze przekazali mu pochodnię pokoju, która zawsze towarzyszy biegowi. Następnie uczestnicy wyruszyli z terenu kamiennogórskiego zalewu przez miasto do Pisarzowic (gmina Kamienna Góra). Grupę biegaczy do Pisarzowic poprowadził prezes SSEMP w Kamiennej Górze Arkadiusz Dybiec, prywatnie miłośnik biegania. Towarzyszyła mu międzynarodowa grupa biegaczy oraz…

Pokaż więcej

Szuter Master 2024 w Kamiennej Górze

Z kamiennogórskiego rynku wystartowała dziś (sobota, 8 czerwca) druga, blisko 100-osobowa grupa kolarzy wyścigu gravelowego cyklu Szuter Master. Przypominamy, że pierwsza grupa, blisko 40-osobowa, która wystartowała o godz. 8:00, zmaga się z trudną 176-kilometrową trasą. Grupa druga ma do pokonania dystans 80 km. Meta wyścigu będzie znajdowała się na terenie kamiennogórskiego zalewu. Tam odbędzie się dekoracja zwycięzców. Zostanie przygotowana strefa kibica z dmuchańcami dla dzieci i gastronomią. Zobacz reportaż ze startu pierwszej grupy tutaj.

Pokaż więcej

Rekonstruktorzy w Arado. 80. rocznica lądowania aliantów w Normandii

Na teren kamiennogórskich Podziemiach Arado zjechali dziś (sobota, 8 czerwca) rekonstruktorzy. Wydarzenie odbyło się w ramach przypadającej 80. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, o czym informowaliśmy wcześniej na portalu Relacje Regionalne. Każdy mógł obejrzeć sprzęt wojskowy i porozmawiać z rekonstruktorami wojsk alianckich i niemieckich. W programie m.in. pokaz sprzętu i uzbrojenia, kino pod namiotem, kuchnia polowa czy strzelnica ASG. Po godz. 14 kolumna pojazdów udała się do Kowar, gdzie odbyła się inscenizacja walk, a następnie do Osady Śnieżka w Łomnicy, gdzie o godz. 20 miała miejsce żywa lekcja historii.

Pokaż więcej

Szuter Master 2024 w Kamiennej Górze

Z kamiennogórskiego rynku ruszył dziś (sobota, 8 czerwca) wyścig gravelowy cyklu Szuter Master. Pierwsza grupa (około 30 zawodników) zmaga się z trudną 176-kilometrową trasą. Grupa druga (około 100 zawodników) wystartuje o godz. 11. Do pokonania będą mieli dystans 80 km. Ceremonii startu pierwszej grupy dokonał zastępca burmistrza Kamiennej Góry Paweł Fryc. Meta wyścigu będzie znajdowała się na terenie kamiennogórskiego zalewu. Tam odbędzie się dekoracja zwycięzców. Zostanie przygotowana strefa kibica z dmuchańcami dla dzieci i gastronomią. To nie koniec rowerowego weekendu w Kamiennej Górze. W niedzielę zapraszamy na Górę Parkową przy podziemiach Arado, gdzie o godz.…

Pokaż więcej