Najem garażu w Kamiennej Górze

Burmistrz Kamiennej Góry ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na najem garażu przy ul. Słonecznej w Kamiennej Górze Przetarg odbędzie się 18.07.2024 r. o godzinie 11:00 w Urzędzie Miasta w Kamiennej Górze – sala nr 211. Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu zobowiązane są wpłacić wadium w kwocie 20,00 zł do 12 lipca 2024 r. na konto depozytowe Gminy Miejskiej Kamienna Góra nr 51 1020 5226 0000 6302 0627 3652. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby uczestniczącej w przetargu. Należy również złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta oświadczenie, że…

Pokaż więcej

Kamiennogórskie młode bociany

Para kamiennogórskich bocianów doczekała się potomstwa. Już można dostrzec wystające główki młodych ptaków w gnieździe przy drodze krajowej nr 5, które na trwale wpisało się w krajobraz miasta. Młode w gnieździe spędzą około dwóch miesięcy. Najczęściej młode bociany opuszczają gniazdo w ostatniej dekadzie lipca i na początku sierpnia.

Pokaż więcej

Czytanie na trawie w Kamiennej Górze

W parku przy kamiennogórskim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się dziś (piątek, 7 czerwca) kolejna edycja akcji “Czytanie na trawie”. Maluchy z kamiennogórskich przedszkoli z zapartym tchem wsłuchiwały się w “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Opowieść o zaginionych skarpetkach była czytana przez uczniów liceum. Po lekturze dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach. Przypominamy, że akcja “Czytanie na trawie” jest skierowana do uczniów klas szkół podstawowych oraz przedszkolaków. To już kolejna inicjatywa, która ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pokaż więcej