Półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców

W sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze w czwartek, 1 lutego odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Wyniki spotkań: Chłopcy: 1. LO Kamienna Góra – DZS Karpacz 2 : 02. ZSE Jel. Góra – ZSE-T Rakowice Wlk. 2 : 03. LO Kam. Góra – ZSE Jel. Góra 2 : 14. ZSE-T Rakowice Wlk. – DZS Karpacz 2 : 15. LO Kam. Góra – ZSE-T Rakowice Wlk. 2 : 06. DZS Karpacz – ZSE Jel Góra 2 : 0 Kolejność końcowa: 1. Liceum Ogólnokształcące Kamienna Góra2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Jeleniej Górze3. Zespół Szkół Ekonomicznych – Technicznych w Rakowicach Wielkich4. Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu Skład drużyn chłopców: LO Kamienna Góra: Andrzejczyk Jakub, Białas…

Pokaż więcej

Półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt

W sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się dziś (piątek, 2 lutego) półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady. Wyniki spotkań: 1. LO Kamienna Góra – I LO Jelenia Góra 2 : 0 ( 22 : 21 ) Kolejność końcowa: 1. Liceum Ogólnokształcące Kamienna Góra2. I Liceum Ogólnokształcące Jelenia Góra Skład LO Kamienna Góra: Bagniuk Anna, Cebula Paulina, Olszak Klaudia, Hałanbiec Aleksandra, Kulas Anna, Makowska Iwona, Pawłowska Katarzyna, Król Weronika, Sodolewska Małgorzata, Staś Zuzanna, Walczuk Dominika, Wondołowska Maria, Żłobicka Julia, opiekun – Jarosłąw Kawerski. Do finału strefy jeleniogórskiej awans uzyskały dwie najlepsze drużyny. Finał Strefy Jeleniogórskiej zostanie rozegrany w…

Pokaż więcej

Trwa budowa alejki na kamiennogórskim cmentarzu

Na głównej alei Cmentarza Komunalnego przy ul. Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze trwa układanie wyczekiwanej od lat nawierzchni. Ułożone zostanie blisko 400 m.b. kostki betonowej. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Przypominamy, że na kamiennogórskim cmentarzu trwa również budowa domu pogrzebowego. Postęp prac budowlanych tego obiektu prezentujemy tutaj. Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

Trwa budowa domu pogrzebowego w Kamiennej Górze

Trwa budowa domu pogrzebowego przy ul. Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Przypominamy, że dom pogrzebowy o powierzchni 200 m kw. ma być gotowy w październiku bieżącego roku. Mieszkańcy niezależnie od wyznania będą mogli w nim żegnać bliskich w godnych warunkach. Postęp prac budowy tego obiektu prezentujemy tutaj.Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

Akcja “Bus & Truck” na kamiennogórskich drogach

Dzisiaj (piątek, 2 lutego) na kamiennogórskich drogach trwa akcja o nazwie “Bus & Truck”. Akcja ta skupia się na kontrolowaniu autobusów i ciężarówek pod kątem prawidłowości przewożenia osób i towarów, zgodności ładowności, dokumentacji oraz stanu technicznego pojazdów. W ramach tej wspólnej inicjatywy udział biorą również funkcjonariusze czeskiej policji.

Pokaż więcej

Czy warte ryzyka jest zdjęcie na dachu obserwatorium na Śnieżce?

Mimo że niektóre działania są oczywiście niewłaściwe, przypominamy turystom, aby nie wchodzili na “talerze” Śnieżki. Regularnie pojawiają się osoby, które wchodzą na oblodzony i pokryty śniegiem dach obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Takie zachowania mogą skończyć się tragicznie. Dach jest pokryty lodem i grubą warstwą śniegu. Wystarczy moment nieuwagi, aby spaść w przepaść. Apelujemy do wszystkich turystów, odpowiedzialność w górach jest kluczowa.

Pokaż więcej