Konkurs na dyrektora Centrum Kultury w Kamiennej Górze został unieważniony

Burmistrz Janusz Chodasewicz zdecydował się dziś (czwartek, 30 listopada) na unieważnienie ogłoszonego konkursu na dyrektora kamiennogórskiego Centrum Kultury. Żadna z kandydatur rekomendowanych przez Komisję Konkursową nie uzyskała aprobaty burmistrza. W uzasadnieniu czytamy: W wyniku przeprowadzonej procedury naboru na w/w stanowisko pracy, w tym rozmów kwalifikacyjnych żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań pracodawcy (organizatora), w związku z czym nabór nie został rozstrzygnięty. Sytuacja powtórzyła się z roku 2020, o której informowaliśmy tutaj. Przypominamy, że w konkursie startowało dwóch kandydatów. Miasto będzie szukać nowego kandydata “na własną rękę”.

Pokaż więcej

Nowy pojazd dla kamiennogórskich strażaków

Komisja upoważniona przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w składzie: Naczelnik Wydziału Technicznego, mł. bryg. Tomasz Mieszała oraz technik, st. sekc. Katarzyna Bagniuk zatwierdziła dziś (czwartek, 30 listopada) odbiór nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4×4 kategorii 2 na podwoziu MAN. Pojazd wyposażony w zbiornik 5000 litrów wody i 500 litrów środka pianotwórczego trafi do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.

Pokaż więcej

Zawody w szachach drużynowych

W Liceum Ogólnokształcącym w Kamiennej Górze odbyły się zawody w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. W Igrzyskach Dzieci udział wzięła Szkoła Podstawowa z Krzeszowa, Szkoła Podstawowa z Pisarzowic oraz Szkoła Podstawowa z Chełmska Śląskiego. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej udział wzięła Szkoła Podstawowa z Pisarzowic oraz Szkoła Podstawowa z Krzeszowa. W szkołach Ponadpodstawowych wystąpiły 2 drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze oraz jedna drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.  Igrzyska Dzieci Wyniki IDZ SP Krzeszów – SP Pisarzowice 4 – 0SP…

Pokaż więcej

„Świetlicowo zaprogramowani” za nami

Od marca do listopada br. młodzi mieszkańcy gminy Czarny Bór korzystać mogli z szeregu warsztatów i animacji w ramach projektu „Świetlicowo zaprogramowani” dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki wsparciu Fundacji na świetlicach wiejskich panowało prawdziwe naukowe szaleństwo i edukacja przez zabawę. W ramach zadania zrealizowano m in. warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki mieli okazję zgłębić wiedzę o kodowaniu, uczyli się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwijali logiczne i kreatywne myślenie). Odbyły się także warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznali możliwości własnoręcznego realizowania filmów…

Pokaż więcej

Briefing Prasowy – WOŚP 2024 w Kamiennej Górze

W Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbył się dziś (czwartek, 30 listopada) briefing prasowy związany z organizacją sztabu WOŚP w Kamiennej Górze.  Przypominamy, że dotychczasowemu dyrektorowi kamiennogórskiego Centrum Kultury z końcem roku kończy się umowa, która nie będzie przedłużona. Organizację nadchodzącego WOŚP przejęło Stowarzyszenie Lepsze Dziś. Wydarzenie, jak w latach ubiegłych, będzie prowadzone w siedzibie kamiennogórskiego CK. Podczas briefingu burmistrz Janusz Chodasewicz zapowiedział, że jeszcze dziś powinniśmy poznać nowego dyrektora CK. Więcej informacji o WOŚP 2024 w powiecie kamiennogórskim tutaj.

Pokaż więcej

Dzielnicowi odwiedzili seniorów w Dziennym Domu Opieki w Bukówce

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Lubawce odwiedzili w środę, 29 listopada seniorów w Dziennym Domu Opieki w Bukówce. Policjanci ostrzegali seniorów o metodach, jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia oszczędności. Pamiętaj! Zanim zgodzisz się przekazać pieniądze, zastanów się i sprawdź, czy to, co mówią, polega na prawdzie. Nie daj się przestępcom! Źródło: KPP Kamienna Góra.Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Profilaktyka z Młodzieżową Drużyna Pożarniczą

W środę, 29 listopada br. dzielnicowa z Posterunku Policji w Marciszowie wspólnie z policjantką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odwiedziły Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Marciszowie, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach ruchu drogowego. Nauka dzieci i młodzieży o najważniejszych zasadach, szczególnie przy poruszaniu się po drogach to jeden z priorytetów dla policjantów. Pamiętajmy o tym, że jezdnią jako piesi chodzimy lewą stroną, tak aby widzieć samochód, który nadjeżdża. Przed przejściem dla pieszych należy się zatrzymać, rozejrzeć i upewnić się, co do możliwości wejścia. Nie wchodzi się pod nadjeżdżający…

Pokaż więcej

Wystawa Masek w kamiennogórskim Lotosie

W kamiennogórskiej Kawiarni i Galerii Lotos, do końca stycznia 2024 roku, można oglądać wystawę prac Rafała Werszlera, dr nauk humanistycznych, adiunkta w Instytucie Nauk o Informacji i Mediach Uniwersytetu Wrocławskiego, artysty plastyka posługującego się wieloma technikami. Prezentowana wystawa to fragment dużego cyklu Maski, obecnie rozwiniętego w Obiekty, w którym rolę włókna spełnia odpowiednio preparowany papier.

Pokaż więcej