Niebawem zostanie odsłonięty kolejny kamiennogórski rycerz

Już niebawem przestrzeń miejską wzbogaci kolejna figurka kamiennogórskiego rycerzyka. Odlana z brązu postać zostanie zainstalowana na parapecie kamiennogórskiej Kawiarni i Galerii Lotos. Oficjalne odsłonięcie rycerzyka muzyka odbędzie się w środę, 29 listopada br. Przypominamy, że każdy znajdujący się w przestrzeni miejskiej rycerzyk dzierży atrybut związany z miejscem, przy którym został zainstalowany. W tym przypadku będzie to rycerz muzyk, a jego atrybutem będzie saksofon. Figury rycerzyków znajdujących się w Kamiennej Górze prezentowaliśmy tutaj.

Pokaż więcej

“Biała Wstążka” na terenie powiatu kamiennogórskiego

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze wraz z Komendą Powiatową Policji w Kamiennej Górze przeprowadza kampanię informacyjną pod nazwą “Biała Wstążka”. To największa na świecie kampania społeczna skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Celem kampanii jest rozpowszechnienie w Naszej Gminie zjawiska walki z przemocą wobec kobiet. W trakcie kampanii będzie możliwość skorzystania z pomocy i wsparcia specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tematyką przemocy. Dziś kamiennogórscy dzielnicowi wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze prowadzą aktywne działania, właśnie na rzecz…

Pokaż więcej

Policjanci pomogli osobie bezdomnej

Podczas nocnego patrolu opuszczonego terenu dworca policjanci Komisariatu Policji w Lubawce zauważyli w wiacie zziębniętego mężczyznę, który przyznał, że nie ma gdzie się podziać. Policjanci zadecydowali, że 47-latek otrzyma schronienie w kamiennogórskiej jednostce. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego już w kolejnych dniach znalazł miejsce w ośrodku dla bezdomnych. Źródło: KPP Kamienna Góra.Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej