Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Zgodnie z obwieszczeniem Wojewody Dolnośląskiego w sprawie ustalenia liczby radnych rad powiatów i rad gmin w województwie dolnośląskim, liczba radnych w samorządach powiatu kamiennogórskiego będzie wyglądać następująco: Rada Powiatu Kamiennogórskiego – 15 (mniej o 2 osoby niż dotychczas) Rada Miasta Kamienna Góra – 15 Rada Miasta Lubawka – 15 Rada Gminy Kamienna Góra – 15 Rada Gminy Marciszów – 15 Pełna treść obwieszczenia tutaj.

Pokaż więcej

Study Tour po Ziemi Kamiennogórskiej – wideo

We wtorek, 21 listopada odbyła się kolejna edycja Study Tour po Ziemi Kamiennogórskiej, całodniowej wycieczki, podczas której uczestnicy będący organizatorami turystyki, odkrywali najciekawsze miejsca naszego regionu. Reportaż fotograficzny prezentowaliśmy tutaj. Zapraszamy również do poniższej relacji wideo. Study Tour jest skierowane do biur podróży, organizatorów turystyki, przewodników oraz osób związanych z branżą turystyczną. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia inspiracji do organizacji kolejnych, wyjątkowych wycieczek. Przewodnicy odwiedzili dziś m.in. Domki Tkaczy w Chełmsku Śląskim, Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, kamiennogórski ratusz i podziemia Arado. Wydarzenie zostało podsumowane w Domu na…

Pokaż więcej

Agnieszka Banach – Górczyk nowym dyrektorem PCPR w Kamiennej Górze

Starosta Kamiennogórski poinformował, że w wyniku zakończenia procedury konkursowej na stanowisko Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamiennej Górze została wybrana Agnieszka Banach – Górczyk zamieszkała w Kamiennej Górze. W uzasadnieniu czytamy, że kandydatka posiada predyspozycje, wiedzę i doświadczenie zawodowe gwarantujące prawidłowe wykonywanie obowiązków na stanowisku dyrektora jednostki.

Pokaż więcej

Lubawski Jarmark Bożonarodzeniowy

Przypominamy, że w sobotę, 2 grudnia br. odbędzie się doroczny, Lubawski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 animacjami, przygotowanymi dla rodzin. Tradycyjnie, przed lubawską publicznością zaprezentują się grupy z Gminy Lubawka: Orkiestra Dęta, Wrzos, Zgoda, Uniwersytet Trzeciego Wieku, jak również dzieci z gminnych szkół. Świąteczne przeboje zaprezentuje również utalentowana, lubawska wokalistka – Justyna Prokopik. Na godz. 16:00 zaplanowano teatr uliczny z wykorzystaniem gigantycznych lalek, pt. “Historia z Betlejem”.

Pokaż więcej

LXII Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego

We wtorek, 28 listopada 2023 roku o godz. 14 w sali konferencyjnej Starostwa w Kamiennej Górze odbędzie się LXII Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego. Porządek obrad: 1. Otwarcie Sesji. 2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia. 3. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad. 4. Informacja Prezydium Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym. 5. Sprawozdanie Zarządu z działalności w okresie międzysesyjnym. 6. Promocja Powiatu Kamiennogórskiego – podsumowanie. 7. Mienie Powiatu Kamiennogórskiego: − Informacja na temat gospodarowania nieruchomościami będących własnością Powiatu Kamiennogórskiego. − Informacja na temat bieżącego utrzymania i stanu dróg Powiatu Kamiennogórskiego.…

Pokaż więcej