Paweł Domagała z koncertem w Kamiennej Górze

W sali wypełnionej po brzegi odbył się dziś (czwartek, 21 września) w kamiennogórskim Centrum Kultury koncert Pawła Domagały z zespołem. Paweł Domagała gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze piosenki i monologi kabaretowe, podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Pawła Domagałę można kojarzyć z takich filmów jak „80 milionów”, „Planeta Singli” czy „Wkręceni”, a w ostatnim czasie również ze spektakularnych dokonań muzycznych.Na swoim koncie ma już cztery albumy studyjne – wydany w 2016 roku…

Pokaż więcej

Martwa kobieta w kamiennogórskim mieszkaniu. Brak lekarza, aby stwierdzić zgon

Najprawdopodobniej od kilkunastu godzin w mieszkaniu przy ul. Stanisława Staszica w Kamiennej Górze leży martwa kobieta, ponieważ nie ma lekarza, który mógłby stwierdzić zgon. Zaniepokojeni mieszkańcy o tym przykrym zdarzeniu powiadomili dziś (czwartek, 21 września) policję, a policja ustaliła ze szpitalem, że dziś po godz. 18 podjedzie lekarz, jednak do tej pory się nie zjawił. Aktualizacja Lekarz pojawił się wieczorem i stwierdził zgon.

Pokaż więcej

Obciążenie serwera

Reportaż fotograficzny z dzisiejszych ćwiczeń służb na drodze S3 cieszy się bardzo dużą oglądalnością. Jeżeli ujrzysz komunikat „Resource Limit Is Reached”, jest to spowodowane przekroczonym limitem równolegle uruchomionych procesów cron/PHP. Wejdź na galerię “za chwilę” lub obejrzyj te same zdjęcia na naszym profilu facebookowym tutaj.

Pokaż więcej

Dwubój nowoczesny w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W Kamiennej Górze odbyły się dziś (czwartek, 21 września) zawody powiatowe w roku szkolnym 2023/2024. Dwubój nowoczesny w kategorii dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy rywalizowali w biegu na dystansie 1000 m oraz musieli przepłynąć 100 m na basenie.  W zawodach udział wzięły 3 szkoły:– Szkoła Podstawowa nr 1 Kamienna Góra– Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra– Szkoła Podstawowa Krzeszów Wyniki tutaj.

Pokaż więcej

Ćwiczenia na S3 z czołgiem Leopard

Na kamiennogórskim odcinku drogi S3 odbyły się dziś (czwartek, 21 września) wielkie ćwiczenia służb z udziałem czołgu Leopard. Założeniem dzisiejszych ćwiczeń było sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego na wypadek zdarzenia o charakterze masowym. Służby zmagały się z kilkoma założeniami m.in. wypadkiem komunikacyjnym, jak i zagrożeniem terrorystycznym. Opis zdarzenia zakładał, że w wyniku prowadzonego pościgu policyjnego na nowopowstałym odcinku drogi S3 doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczył samochód ciężarowy przewożący ciężki sprzęt wojskowy (czołg Leopard), który spadł z lawety, bus przewożący wycieczkę szkolną, trzy samochody osobowe w tym dwa radiowozy policyjne. W wypadku było…

Pokaż więcej

Joszko Broda w Pisarzowicach

W sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Pisarzowicach z uczniami spotkał się dziś (czwartek, 21 września) Joszko Broda.  Uczniowie szkoły z Pisarzowic mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w muzycznej uczcie. Widowisko dostarczyło wszystkim niezwykłych doznań i wzruszeń. Wydarzenie pn. „Poczuj – od dźwięku do emocji” to koncert i warsztaty pogłębiające wiedzę z zakresu edukacji artystycznej.

Pokaż więcej