W sobotę Dożynki Gminy Kamienna Góra

Za nami dożynki gmin Marciszów i Czarny Bór, a już w tę sobotę, 9 września 2023 roku odbędą się Dożynki Gminne w Krzeszowie. Barwny korowód dożynkowy poprowadzi Zespół “Olga” z Kamiennej Góry oraz “Złote Nutki” z Przedwojowa. Tradycyjny obrzęd dożynkowy misterium chleba zaprezentuje “Teatr między nami”, grupa młodzieży działająca przy CBK Krzeszów. Na akordeonie po mistrzowsku zagra Paweł Stawiarski, a do skocznej zabawy porwą publiczność “Słowianki” w programie “Słowiańska Krew”.Wieczór będzie należał do “Pabla”, który publiczność rozgrzeje swoją muzyką. Program dożynek dostępny tutaj. Zobacz, jak było na Dożynkach Gminy Marciszów…

Pokaż więcej

Charytatywny kiermasz książek

Z okazji Dnia Dobroczynności, w Sudeckiej Informacji Turystycznej przy ul. Lubawskiej 4 w Kamiennej Górze, odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Cały zysk zostanie przekazany stowarzyszeniu “Zwierzaki Bezdomniaki Home for Pets”, które pomaga dzikim zwierzętom z okolic Kamiennej Góry. Kiermasz będzie trwał w dniach 5-10 września 2023 roku w godzinach 10-17. Książki będzie można nabyć za symboliczną kwotę – już od 5 złotych – bądź oddać swoje, niepotrzebne książki, które również trafią na kiermasz.

Pokaż więcej

Czarnoborskie Święto Plonów – Najsmaczniejsze pierogi z Restauracji „Cesarskie Podwórko”

W niedzielę, 3 września 2023 roku w Czarnym Borze odbyły się Dożynki Gminne oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Restauracja „Cesarskie Podwórko” zajęła pierwsze miejsce w Konkursie na Najsmaczniejsze Pierogi w kategorii “Kucharze profesjonaliści”. Gratulujemy. W składzie Jury konkursu pierogowego znaleźli się: poseł Marcin Gwóźdź, wicemarszałek Grzegorz Macko, burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska, burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, wójt gminy Marciszów Wojciech Cepielik oraz burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Czarnoborskie Święto Plonów – Najpiękniejszy wieniec dożynkowy z Borówna i Czarnego Boru

W niedzielę, 3 września 2023 roku w Czarnym Borze odbyły się Dożynki Gminne oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Pierwsze miejsce ex aequo za najpiękniejszy wieniec dożynkowy zdobyły sołectwa Borówno i Czarny Bór. Gratulujemy.Oceny wieńców podjęło się Jury w składzie: poseł Marcin Gwóźdź, wicemarszałek Grzegorz Macko oraz starosta Krzysztof Kwiatkowski. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Koncert zespołu Luxtorpeda podczas Forum Ekonomicznego

Koncert zespołu Luxtorpeda na otwarcie kolejnej edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu, o którym informowaliśmy m.in. tutaj. Zarejestrowanym uczestnikom Forum Ekonomicznego w Karpaczu zagra we wtorek 5 września o godz. 22:30 zespół Luxtorpeda.  Przypominamy, że Luxtorpeda to jedna z czołowych grup w Polsce wykonujących muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Podczas koncertu w Karpaczu zespół wykona swoje najbardziej znane utwory.

Pokaż więcej

Już jutro rusza XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Przypominamy, że jutro (wtorek, 5 września) w Karpaczu rusza kolejna edycja Forum Ekonomicznego. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”. Wydarzenie potrwa do czwartku, 7 września i będzie składać się z ponad 300 paneli dyskusyjnych oraz licznych wydarzeń towarzyszących m.in.: prezentacji, warsztatów, wydarzeń kulturalnych. Forum Ekonomiczne jest największą i najważniejszą konferencją polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej, w której w poprzedniej edycji uczestniczyło ponad 5 tysięcy gości z 60 krajów. Gośćmi co roku są przedstawiciele polityki, świata biznesu, samorządu, kultury, nauki i mediów. Zobacz…

Pokaż więcej

Czarnoborskie Święto Plonów – Najsmaczniejsze pierogi z Boguszowa-Gorc

W niedzielę, 3 września 2023 roku w Czarnym Borze odbyły się Dożynki Gminne oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Klub Seniora z Boguszowa-Gorc zajął pierwsze miejsce w Konkursie na Najsmaczniejsze Pierogi w kategorii “Instytucje Organizacje”. Gratulujemy. Seniorzy przygotowali “Pierogi Pirata” z nietuzinkowym farszem z łososia, gotowanego na parze i wędzonego na zimno. Wkład włożony w przygotowanie potrawy został doceniony przez Jury. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Dożynki Gminy Marciszów 2023 – Wideo

W sobotę, 2 września 2023 roku odbyły się Dożynki Gminy Marciszów. Gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Sędzisław. Obchody otworzyła Uroczysta Msza Dziękczynna w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Sędzisławiu. Główna część obchodów miała miejsce na boisku sportowym w Sędzisławiu. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, zaproszeni goście, mieszkańcy regionu, przedstawiciele czeskiej gminy partnerskiej Vítězná oraz słowackiej bratniej miejscowości Víťaz. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj. Zapraszamy również do poniższej relacji wideo. Wideo: Starostwo w Kamiennej Górze

Pokaż więcej

Czarnoborskie Święto Plonów – Korowód dożynkowy

W niedzielę, 3 września 2023 roku w Czarnym Borze odbyły się Dożynki Gminne oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Tradycją czarnoborskiego Święta Plonów jest korowód dożynkowy, który po Mszy Świętej Dziękczynnej w intencji rolników w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa udaje się na stadion sportowy. W korowodzie udział biorą parlamentarzyści, włodarze ościennych gmin, przedstawiciele lokalnych środowisk, organizacji pozarządowych, sołectw i mieszkańcy gminy. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Czarnoborskie Święto Plonów – Alpaki i inne atrakcje dla najmłodszych

W niedzielę, 3 września 2023 roku w Czarnym Borze odbyły się Dożynki Gminne oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Organizator zadbał, aby podczas wydarzenia nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, w tym miejsca, gdzie dzieci mogły bawić się z Alpakami. Był wiejski plac zabaw, pierogowe warsztaty, malowanie na sianie oraz warsztaty w glinie. Można było przejechać się na kucykach oraz zaprzyjaźnić z wyjątkowymi kurkami i owieczkami z Chicken Landu w Borównie. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Czarnoborskie Święto Plonów z Kapelą Janicki

W niedzielę, 3 września 2023 roku w Czarnym Borze odbyły się Dożynki Gminne oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Mieszkańcy gminy, jak zawsze ugościli licznie przybyłych mieszkańców regionu smaczną strawą – swojskim jadłem i regionalnymi przysmakami. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny z wydarzenia dostępny tutaj. Tradycyjnie Świętu Plonów towarzyszyła góralska nuta w wykonaniu Kapeli Janicki. Przypominamy, że góralska Kapela Janicki powstała w 1999 roku i tworzy ją rodzina Janików z Borówna. Kapela pielęgnuje tradycje ojców swoich przybyłych za chlebem na ziemię dolnośląską po II wojnie światowej z tzw. Szerokiego Podhala.

Pokaż więcej