Jubileusz 50-lecia kapłaństwa

W kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze odbył się dziś (sobota, 27 maja) Jubileusz 50-lecia kapłaństwa proboszcza ks. Edwarda Bigosa i rezydenta ks. Bronisława Piśnickiego. Uroczysta Msza św. została odprawiona pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. W uroczystości udział wzięła m.in. Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Pokaż więcej

Piknik rodzinny producentów żywności

W pawilonie przy ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze odbyło się dziś (sobota, 27 maja) oficjalne otwarcie sklepu stacjonarnego oraz przyczepy gastronomicznej producentów Ziemi Kamiennogórskiej, w formie rodzinnego pikniku. Dla gości przygotowano degustację produktów lokalnych, konkursy z nagrodami, opowieści o sekretach produkcji regionalnych specjałów i prezentacji produktów. Nie brakło również gier i zabaw dla najmłodszych.

Pokaż więcej

Patrol Graniczny 2023

Na boisku w Opawie (gm. Lubawka) odbyła się dziś (sobota, 27 maja) czwarta edycja Patrolu Granicznego – międzynarodowych zawodów w biegach górskich i MTB organizowanych na polsko-czeskim pograniczu. W tej edycji wydarzenia, zarówno dla biegaczy, jak i rowerzystów, zaplanowano pokonanie trasy na dwóch dystansach: 20 km oraz 53 km, po trudnym, górskim terenie. W tym roku zadbano również o piechurów, którzy mogą pokonać obie trasy, wędrując. Wyniki dostępne na datasport tutaj.

Pokaż więcej