Nabór wniosków

Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne ”Granica” ogłasza nabór wniosków na KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2023, na terenie gmin i miast: Lubawka, Marciszów, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Kamienna Góra (gmina wiejska), Kamienna Góra (miasto), Boguszów-Gorce i Szczawno-Zdrój.

Pokaż więcej

Trwają poszukiwania osoby zaginionej. Aktualizacja, mężczyzna nie żyje

AKTUALIZACJA Poszukiwany mężczyzna nie żyje. Zakończono poszukiwania. Niestety poszukiwania zakończone tragedią. ——– Od rana trwają działania policji wspierane przez zastępy OSP i PSP w poszukiwaniu osoby zaginionej – mężczyzny w wieku 75 lat, który nie był widziany od piątku, 19 maja br. Przy drodze powiatowej relacji Pustelnik-Gostków zlokalizowano samochód poszukiwanego. W poszukiwaniach udział biorą m.in. strażacy z OSP Marciszów i Ptaszków, w tym quad z PSP.

Pokaż więcej

Podsumowanie projektu “Łączy nas Bóbr” – losowanie nagrody głównej

W Miszkowicach (gm. Lubawka) odbyło się wczoraj (piątek, 19 maja) podsumowanie projektu “Łączy nas Bóbr”. Jednym z wydarzeń towarzyszących było losowanie nagrody głównej – roweru ufundowanego przez Radtel Sport z Kamiennej Góry. Każdy uczestnik wydarzenia mógł otrzymać jeden los, który był bezpłatny. Wydano ponad 160 losów. Szczęśliwy numerek wyciągnęła burmistrz Ewa Kocemba, a szczęśliwym posiadaczem roweru okazała się właścicielka Food Trucka z goframi. Gratulujemy! Przypominamy, że obszerne reportaże fotograficzne z podsumowania projektu “Łączy nas Bóbr” dostępne na naszym portalu. Zobacz wydarzenia towarzyszące tutaj.Zobacz event podsumowujący tutaj.

Pokaż więcej

LII Sesja Rady Gminy Marciszów

W piątek, 26 maja 2023 roku o godz. 12.00 w sali narad Urzędu Gminy w Marciszowie odbędą się obrady LII Sesji Rady Gminy Marciszów z następującym porządkiem obrad: 1/ Otwarcie sesji.2/ Powitanie.3/ Stwierdzenie quorum.4/ Przedstawienie porządku obrad.5/ Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.6/ Przyjęcie protokołu poprzedniego posiedzenia.7/ Informacja Wójta Gminy z prac między sesjami.8/ Raport o stanie Gminy Marciszów, a/ przedstawienie Raportu o stanie Gminy Marciszów.b/ debata nad raportem,c/ głosowanie nad projektem uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Marciszów za rok 2022. 9/ Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia…

Pokaż więcej

Kwalifikacja wojskowa zakończona – wideo

Od 8 do 19 maja br. w powiecie kamiennogórskim realizowana była kwalifikacja wojskowa, podczas której Powiatowa Komisja Lekarska określała stającym przed komisją kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej. W tym roku w kwalifikacji uczestniczyło 180 osób, w tym trzy panie. Reportaż fotograficzny dostępny tutaj. Zapraszamy również do poniższej relacji wideo. Wideo: Starostwo w Kamiennej Górze

Pokaż więcej

Czerwone Gitary w Lubawce

W listopadzie br. w Domu Kultury w Lubawce gościł będzie zespół Czerwone Gitary. Grupa odwiedzi Lubawkę w ramach swojej jubileuszowej trasy z okazji 55-lecia zespołu. Bilety sprzedawane będą zarówno w internecie, jak i w lubawskim Domu Kultury. Więcej informacji o ich sprzedaży pojawi się wkrótce. Zobacz plakat wydarzenia tutaj.

Pokaż więcej