LIII Sesja Rady Gminy Kamienna Góra

29 marca 2023 roku o godz. 10 w sali widowiskowej CBK w Krzeszowie odbędzie się LIII Sesja Rady Gminy Kamienna Góra. Porządek obrad: 1. Otwarcie Sesji. 2. Informacja o protokole poprzedniej sesji. 3. Informacja Wójta Gminy z bieżącej działalności w zakresie istotnych spraw gospodarczych i społecznych oraz Przewodniczącego Rady w zakresie podejmowanych działań w okresie międzysesyjnym. 4. Informacja na temat działalności CBK Gminy Kamienna Góra – podsumowanie roku 2022 i plany na rok 2023. 5. Podjęcie uchwał: – projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie, – projekt uchwały w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów…

Pokaż więcej

Henry No Hurry zagra koncert souté w Kamiennej Górze

Henry No Hurry to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David’s GUN). Artysta gra kompozycje z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak i utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów. Koncert odbędzie się w środę, 22 marca 2023 roku o godz. 19:00 w Kamiennej Górze (Plac Browarowy 6). Wstęp “co łaska”, zrzutka do kapelusza w trakcie koncertu.

Pokaż więcej

Dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych służba w Policji na dzień otwarty, który odbędzie się 30 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przy ul. Lubawskiej. Zwiedzanie jednostki, pokaz psa służbowego, jednostki broni, technika kryminalistyczna, grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego, pojazdy i wyposażenie policjantów to tylko część przygotowanych atrakcji. Szkoła ZSZiO godz. 8:50-10:30Inni zainteresowani godz. 10:30-12:00. Więcej informacji pod nr tel. 478 736 225.

Pokaż więcej

Policja ostrzega – uwaga na kieszonkowców!

Złodzieje pojawiają się wszędzie – w sklepach, parkach, na targowiskach czy pociągach. Nie wyróżniają się niczym szczególnym – są wśród nich osoby dorosłe, młode czy starsze. Często działają w grupach, po to, aby stworzyć sztuczny tłum. Nie zdziwi nas więc przypadkowe szturchnięcie czy popchnięcie – a właśnie w tym momencie mogło już dojść do kradzieży. Niestety w wielu przypadkach sami dajemy złodziejom okazje. Pamiętaj, że trzymanie wartościowych rzeczy na wierzchu nie jest zbyt rozsądnym zachowaniem. Torebka za plecami, portfel i telefon w tylnej kieszeni, a nawet przechowywanie tych rzeczy w zewnętrznej…

Pokaż więcej

Regionalne Targi Pracy 2023

Informujemy, że kolejna edycja Regionalnych Targów Pracy odbędzie się 17 kwietnia 2023 roku o godz. 10:00. Wydarzenie pod patronatem Starosty Kamiennogórskiego i Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości odbędzie się w sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Zobacz, jak było w ubiegłym roku. Reportaż fotograficzny dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Dziś celebrujemy Międzynarodowy Dzień Lasów

21 marca celebrujemy Międzynarodowy Dzień Lasów. Święto zostało ustanowione przez ONZ. Ma na celu promowanie wiedzy na temat lasów i drzew, ich znaczenia dla nas i naszej planety oraz sposobów na ich ochronę. Każdego roku organizatorzy zachęcają kraje do podejmowania działań takich jak: sadzenie drzew, organizowanie konkursów, wystaw oraz innych inicjatyw z tym związanych na poziomie lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym.

Pokaż więcej