Łukasz Zagrobelny z koncertem w Kamiennej Górze

W Kamiennej Górze odbyła się dziś (piątek, 6 stycznia) druga edycja Orszaku Trzech Króli. Świętowanie zakończył koncert Łukasza Zagrobelnego. Przypominamy, że dziś święto Objawienia Pańskiego. W całej Polsce dzień Objawienia Pańskiego świętowany jest przez Orszak Trzech Króli, uliczną paradę ulicami miasta. Ponownie bardzo licznie zebrani mieszkańcy Kamiennej Góry i okolic wzięli udział w tym przedstawieniu Jasełek wystawianym w przestrzeni publicznej. Mieszkańcom w przemarszu na kamiennogórski rynek towarzyszyła Wałbrzyska Górnicza Orkiestra. Reportaż fotograficzny z Orszaku Trzech Króli dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kamiennej Góry

W Kamiennej Górze odbyła się dziś (piątek, 6 stycznia) druga edycja Orszaku Trzech Króli. Mieszkańcy wyruszyli spod trzech kościołów parafialnych po nabożeństwach. Przypominamy, że dziś święto Objawienia Pańskiego. W całej Polsce dzień Objawienia Pańskiego świętowany jest przez Orszak Trzech Króli, uliczną paradę ulicami miasta. Ponownie bardzo licznie zebrani mieszkańcy Kamiennej Góry i okolic wzięli udział w tym przedstawieniu Jasełek wystawianym w przestrzeni publicznej. Tym razem mieszkańcom w przemarszu na kamiennogórski rynek towarzyszyła Wałbrzyska Górnicza Orkiestra, a świętowanie zakończył koncert Łukasza Zagrobelnego. Reportaż fotograficzny z koncertu dostępny tutaj.

Pokaż więcej

Tymczasowy areszt dla sprawcy znęcania

Monitoring z powodu procedury Niebieskiej Karty przyczynił się do zakończenia koszmaru dziewczynki i jej matki. Policjanci z Kamiennej Góry kilkukrotnie zatrzymywali 50-latka, który zazwyczaj pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w domu. Niestety swoją agresję przelewał na 8-letnią pasierbicę, a także swoją żonę. Pobyt w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nie zmienił jego postępowania, a dodatkowo groził kobiecie, która postanowiła walczyć o życie swoje i córek. Funkcjonariusze policji w środę, 4 stycznia 2023 roku po raz kolejny zatrzymali sprawcę tej przemocy. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy spowodował, że Sąd Rejonowy w Kamiennej…

Pokaż więcej