Spotkanie z seniorami

W środę, 3 sierpnia br. około godz. 19 po mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbędzie się spotkanie z seniorami. Podczas spotkania zostaną przeprowadzone rozmowy o współczesnych metodach wykorzystywanych przez oszustów. Zapraszamy na spotkanie. Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Powstaną nowe place zabaw w Kamiennej Górze

Podpisano umowę na budowę czerech nowych placów zabaw dla dzieci w Kamiennej Górze. Wykonawca ma zrealizować ją jeszcze w tym roku. Zgodnie z zapisami umowy ma na to cztery najbliższe miesiące. Place zabaw powstaną: – w rejonie osiedla Zadrna; – przy siłowni stacjonarnej na ul. Lipowej; – przy ul. Kościuszki obok Przedszkola Publicznego nr 2; – na os. Antonówka. Realizacją zlecenia zajmie się firma Dar – pol Dariusz Cieślak ze Szczytna. Wartość umowy opiewa na prawie 469 tys. złotych.

Pokaż więcej

Historia przy kawie w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na spotkanie pod nazwą „Historia przy kawie”. W czwartek, 4 sierpnia 2022 roku o godz. 19:30, w kawiarnianej atmosferze, przy kawie i cieście, usłyszymy ciekawostki o naszym mieście. Podczas wieczoru po raz pierwszy zaprezentowany zostanie teleturniej „W Landeshut. W Kamiennej Górze„ przygotowany przez pracowników muzeum. Zapraszamy na tę historyczną i sentymentalną podróż ulicami Kamiennej Góry i do wspólnej zabawy. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Pokaż więcej

Uwierzył, że rozmówcą jest pracownik banku – stracił prawie 35 tysięcy złotych!

Uwierzył, że rozmówcą jest pracownik banku – mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego stracił prawie 35 tysięcy złotych! Seniorze, nie działaj pochopnie! Oszuści nadal nie odpuszczają i wykorzystują wszelkie okazje do tego, aby uzyskać dostęp do kont bankowych. Niestety, osoby starsze są szczególnie narażone na tego typu próby z uwagi na to, że są przekonani o dobroci ludzi. Większość z nich nie ma jeszcze dużego doświadczenia w kontaktach z komputerem czy telefonem. W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie. 69-latek uwierzył, że rozmawia z pracownikiem banku, który poinformował go o próbie…

Pokaż więcej

Nabożeństwo na Śnieżce

Zespół KPN poinformował, że w środę, 10 sierpnia nie będą pobierane opłaty za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego. W dniu św. Wawrzyńca na Śnieżce odbędzie się nabożeństwo w intencji wszystkich ludzi, którzy związali swe zawodowe życie z górami. W latach 80. XX wieku zainicjowali te obchody przewodnicy sudeccy. Z czasem za swoje uznali je też związani z Karkonoszami ratownicy, leśnicy, pracownicy parku narodowego. Tego dnia na szczycie bywa naprawdę tłoczno.

Pokaż więcej