Uczcili pamięć ofiar faszyzmu

W dniu Wszystkich Świętych, przy pomniku ofiar faszyzmu, znajdującym się na Górze Parkowej w Kamiennej Górze, uczczono pamięć poległych, złożono kwiaty i zapalono znicze. Na zaproszenie Projektu Arado w uroczystości uczestniczyli m.in. zastępca burmistrza Paweł Fryc, przedstawiciele rady miasta Kamienna Góra, dyrektor kamiennogórskiego muzeum, przedstawiciele grupy rekonstrukcji historycznej GRH 39-45, przewodnicy kamiennogórskich podziemi Arado oraz mieszkańcy. Historia tzw. Białego Pomnika sięga jeszcze czasów przedwojennych. Pierwotnie miał on upamiętniać niemieckich żołnierzy, poległych w trakcie trwania I wojny światowej. W czasach powojennych pomnik został zaadaptowany i dziś znamy go, jako miejsce pamięci…

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Silny wiatrstopień: 1prawdopodobieństwo: 80% Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach około 75 km/h, z południowego zachodu i południa. Ważne:Od: 2021-10-31 21:00Do: 2021-11-01 03:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej

Czartowskie Skały

Prezentujemy kolejne warte uwagi miejsce w naszym regionie. Przypominamy, że aktualizowana galeria fotograficzna znajduje się na podstronie Poznaj nasz region, a opisy poszczególnych miejsc w kategorii Region. Tym razem zapraszamy na Czartowskie Skały, jedną z najbardziej znanych grup skalnych w gminie Mieroszów. Czartowskie Skały znajdują się między sołectwami Różana i Łączna. Obszar ten w okresie międzywojennym uznany został za pomnik przyrody i stanowił jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w tych okolicach.Czartowskie Skały osiągają wysokość 20 metrów i liczą około 200-220 milionów lat. Najwyższy punkt ma wysokość 610 metrów n.p.m.

Pokaż więcej