Finał Strefy Jeleniogórskiej w unihokeju

Dzisiaj (czwartek, 21 października) w hali sportowej w Lubawce odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt oraz chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.Do rywalizacji dziewcząt przystąpiły 3 szkoły, natomiast u chłopców 4 szkoły. W turnieju grał każdy z każdym, a mecz trwał 2 x 5 min. Awans do zawodów Wojewódzkich uzyskały dwie najlepsze szkoły. W turnieju udział wzięły: Dziewczęta: – SP Lubawka– SP Krzeszów– SP Smolnik Wyniki poszczególnych spotkań: 1. SP Lubawka – SP Krzeszów 0:02. SP Smolnik – SP Krzeszów 1:03. SP…

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Silny wiatrstopień: 2prawdopodobieństwo: 90% Przebieg: Nadal prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.Uwagi: Zmiana dotyczy podwyższenia stopnia ostrzeżenia. Ważne:Od: 2021-10-21 11:22Do: 2021-10-21 20:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej

Ruszył program „Granty PPGR”

Ruszył program „Granty PPGR”,  skierowany do uczniów,  których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie byli pracownikami PGR, funkcjonującego na terenie Gminy Kamienna Góra. Dzięki programowi można otrzymać dofinansowanie m.in. na sprzęt komputerowy (komputer stacjonarny, laptop lub tablet) z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiający naukę/pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji i pliki do pobrania tutaj.

Pokaż więcej

Ruszyła budowa nowoczesnej świetlicy i remizy OSP w Ptaszkowie

Przy budowanym węźle drogi S3 Kamienna Góra Północ rozpoczęto prace budowlane świetlicy wiejskiej i remizy OSP w Ptaszkowie. Jest to kolejna milionowa inwestycja prowadzona przez gminę Kamienna Góra. Przypominamy, że powstający obiekt ma być budynkiem demonstracyjnym w zakresie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. W planowanym budynku przewiduje się wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna), systemów zarządzania energią (czujniki temperatury, termostaty, sterowanie pompą ciepła przez internet) i innych elementów demonstracyjnych (zielony dach, system odzyskiwania wody deszczowej). Więcej o inwestycjach w regionie tutaj.

Pokaż więcej