CFN 5: Miłosz Wąsik vs Wojciech Kazieczko

Prezentujemy kolejne zestawienie walki podczas gali CFN 5, organizowanej przez kamiennogórski klub Contender, która odbędzie się 15 października w hali Aqua Zdrój Wałbrzych. Poznajcie bohaterów walki w formule pro 3 x 5 minut. Miłosz Wąsik reprezentujący klub Storm Gym Luton podejmie Wojciecha Kazieczko z klubu Pepe MMA. Bilety na galę dostępne tutaj. Więcej o gali CFN 5 tutaj.Więcej na temat sportów walki i zawodników z naszego regionu w tagach MMA.

Pokaż więcej

Poszukiwany 24-latek zatrzymany w pościgu z narkotykami

W piątek, 24 września policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na jednej z ulic miasta znanego im osobiście z wcześniejszych interwencji mieszkańca gminy Marciszów. Policjanci szybko się zorientowali, że 24-latek na widok radiowozu zawrócił i zaczął uciekać. Po pościgu mężczyzna został zatrzymany. Nie stosował się do wydawanych mu poleceń, był agresywny i wulgarny. W trakcie dalszych czynności okazało się, że w kieszeniach miał schowane dwa woreczki strunowe, które w trakcie zatrzymania szybko chciał wyrzucić. Jeden woreczek z białą substancją krystaliczną, drugi z brunatnym suszem…

Pokaż więcej

Koncert najpiękniejszych arii operetkowych

Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Seniora mamy dla Państwa wspaniałą niespodziankę. Koncert najpiękniejszych arii operetkowych w wykonaniu solistek Zespół Vocalis Jelenia Góra. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w piątek, 1 października do sali widowiskowej CBK w Krzeszowie. Wstęp wolny. Dla ułatwienia możliwości dojazdu przygotowano transport z Pisarzowic. Wszyscy seniorzy chętni skorzystania z bezpłatnego transportu proszeni są o zapisy do środy w CBK Pisarzowice. Odjazd o godz. 17.30.

Pokaż więcej

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Dzisiaj (sobota, 25 września) w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza kolejna para z Kamiennej Góry otrzymała medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Danuta i Henryk Kubieniec zawarli związek małżeński 50 lat wcześniej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze. Burmistrz Janusz Chodasewicz złożył Dostojnym Jubilatom gratulacje z okazji Złotych Godów i odznaczył przyznawanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pokaż więcej

Sudecki Świat – Izba Tkacka w Domu Tkaczy Śląskich

Przypominamy, że w środę, 22 września odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów marki Sudecki Świat. Podczas gali nagrodzono najlepsze produkty, usługi i inicjatywy z obszaru LGD Kwiat Lnu, charakteryzujące się oryginalnością, wysoką jakością i atrakcyjnością. Reportaż z gali dostępny tutaj. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Izba Tkacka nr 15 z Domu Tkaczy w Chełmsku Śląskim prowadzona przez Teresę Sobalę ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy„ i powstający w izbie ręcznie malowany pakiet lnianych toreb. Gratulujemy. Marka Sudecki Świat opiera się na regionie Sudetów Środkowych. Pod marką kryją…

Pokaż więcej