Dożynki Gminy Kamienna Góra

Dzisiaj (sobota, 11 września) w Krzeszowie odbyły się Dożynki Gminy Kamienna Góra. Dożynki to staropolski zwyczaj podziękowania Bogu i naturze za obfitość plonów, zebranych w okresie żniw. To też czas spotkań i wspólnego świętowania wspólnoty rolniczej. Wydarzenie rozpoczęto Mszą Świętą Dziękczynną w kościele św. Józefa, który w marcu br. ogłoszony został diecezjalnym sanktuarium, o czym informowaliśmy tutaj. Po Mszy Świętej korowód dożynkowy przemaszerował na duży parking w Krzeszowie, gdzie odbyła się prezentacja wieńców i ciąg dalszy uroczystości. Artystyczne występy wykonały m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat”, Zespół Biesiadny ze Świdnika…

Pokaż więcej

Najpiękniejsze melodie i piosenki filmowe w Kamiennej Górze

W kamiennogórskim kościele pw. Matki Bożej Różańcowej odbył się kolejny wspaniały koncert. Tym razem mieszkańcy usłyszeli najpiękniejsze melodie i piosenki filmowe, które wykonała Emilia Czekała (wokalistka jazzowa, flecistka, konferansjer) przy akompaniamencie Macieja Olesińskiego (gitara) i Mateusza Krawczyka (perkusja). Koncert swoją obecnością zaszczycił zastępca burmistrza Paweł Fryc. Przypominamy, że niedawno we wnętrzach kamiennogórskiego kościoła przez trzy dni gościliśmy festiwal Musique d’elite. Reportaże fotograficzne z koncertów dostępne tutaj.

Pokaż więcej

47. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna w kamiennogórskim muzeum

Dzisiaj (sobota, 11 września) w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa otwarto dwie wystawy. Wystawa „Pasja życia – Miękkie medium”, której autorem jest Ewa Maria Poradowska-Werszler (wystawa indywidualna) oraz Międzynarodową Wystawę Sztuki Włókna, która jest efektem prac artystów na ubiegłorocznym plenerze (ponad dwadzieścia prac wykonanych przez artystów polskich i zagranicznych).

Pokaż więcej

Wernisaż Joanny Owidzkiej w kamiennogórskim Lotosie

W kamiennogórskiej Kawiarni i Galerii Lotos odbył się wernisaż Joanny Owidzkiej. Wystawa została zorganizowana w ramach 47. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna. Joanna Owidzka pracą na polu tkaniny artystycznej zajęła się w 1980 roku. Autorka 13 wystaw indywidualnych i uczestniczka 60. wystaw zbiorowych. Trzy prace autorki znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, również w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. – Wystawa w Galerii Kawiarni Lotos jest dla mnie bardzo miłym i zaszczytnym zaproszeniem. Odwiedzane co rok miejsce, przez wszystkich uczestników Sympozjum Tkaniny jest szczególną chwilą spotkania…

Pokaż więcej

Festyn Charytatywny w Kamiennej Górze

Przypominamy, że 19 września na terenie kamiennogórskiego zalewu odbędzie się Festyn Charytatywny. Podczas tegorocznego festynu pomożemy podopiecznym Stowarzyszenia Lepsze Dziś: Oliwierowi z Chełmska Śląskiego, który ma za sobą 5 udarów, rozpoznaną padaczkę, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, jest pod stałą opieką kardiologa, neurologa, okulisty, a także pod kontrolą poradni metabolicznej i diabetologicznej. *Malutkiemu Przemkowi, którego historię możecie przeczytać tutaj. *Alanowi, który uległ wypadkowi. Więcej informacji tutaj. *Arlecie, której poważna choroba przeszkodziła w codziennym życiu. Więcej informacji tutaj. Wszystkie zebrane środki podczas festynu zostaną równo podzielone pomiędzy wspomnianymi dziećmi.

Pokaż więcej