Ślubowanie i pasowanie nowych członków DDP i MDP w Ptaszkowie

Przy remizie OSP w Ptaszkowie odbyło się dzisiaj (sobota, 28 sierpnia) uroczyste ślubowanie i pasowanie nowych członków Dziecięcej Drużyny Pożarniczej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Do młodych strażaków zostało przyjętych 14 nowych druhów. Członkowie DDP i MDP złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar OSP Ptaszków. Wydarzenie było dużym przeżyciem dla dzieci, młodzieży i rodziców, którzy uczestniczyli w tej podniosłej chwili. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany z udziałem rodziców. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu.

Pokaż więcej

Podsumowali akcję zbierania podpisów

Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego podsumowali dzisiaj (sobota, 28 sierpnia) swoją akcję, którą rozpoczęli 9 lipca, o czym informowaliśmy tutaj. Samorządowcy uważają, że ich inicjatywa referendalna wydaje się jedyną drogą, która pozwoli na odsunięcie starosty i zarządu kamiennogórskiego szpitala od władzy, że ta władza nie jest w stanie wyprowadzić placówki z kryzysu. Podczas briefingu samorządowcy poinformowali, że w czasie trwania akcji zebrali blisko 4500 podpisów. Przypominamy, że inicjatywę musiało poprzeć co najmniej 3660 osób. Listy z podpisami trafią teraz do komisarza wyborczego. To on wyznaczy datę głosowania.…

Pokaż więcej

Ostatnie warsztaty z cyklu Śniadanie na trawie

Przy boisku sportowym w miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra) ruszyły czwarte, ostatnie warsztaty z cyklu “Śniadanie na trawie”. Gośćmi dzisiejszego śniadania są m.in. Małgorzata Buszkiewicz zastępca wójta gminy Kamienna Góra oraz Małgorzata Sajdak kierownik referatu komunalnego, rolnictwa i ochrony środowiska. W programie m.in. smaki wschodu, slow food z kulturą, urząd “od kuchni”, granie, śpiewanie, pisanie i inne zabawy. Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Brama Czadrowska, sołectwo Czadrów.

Pokaż więcej

Zderzenie dwóch pojazdów w Krzeszowie

Na skrzyżowaniu w Krzeszowie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców nie zachował ostrożności i najechał na pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego na pasach. Do zdarzenia doszło dzisiaj (sobota, 28 sierpnia) po godz. 10. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu została przewieziona do szpitala na badania.

Pokaż więcej