Wzorowy Senior

Kamiennogórscy policjanci zapraszają seniorów na kolejne rozmowy w sieci. Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze realizuje program profilaktyczny „Wzorowy Senior”, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa seniorów na terenie powiatu kamiennogórskiego. Mając powyższe na uwadze w ramach projektu „Senior Online” w poniedziałek, 6 września o godzinie 9:00 zostanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji szkolenie seniorów online, które dostępne będzie w serwisie YouTube tutaj.

Pokaż więcej

Pomoc materialna dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim

Pomoc materialna dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim, którzy zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Przypominamy, że na sesji rady powiatu kamiennogórskiego radni podjęli uchwałę w sprawie pomocy materialnej przyznawanej studentom kształcącym się na kierunku lekarskim. Dzięki tej uchwale studentom medycyny kształcącym się w szkole wyższej na kierunku lekarskim corocznie, na okres nie dłuższy niż 9 miesięcy, tj. od 1 października danego roku kalendarzowego do 30 czerwca następnego roku kalendarzowego oferowana jest pomoc materialna w wysokości 2 tysięcy złotych miesięcznie. Pomoc tą…

Pokaż więcej

Dożynki Gminne w Krzeszowie

Przypominamy, że w sobotę, 11 września 2021 roku w Krzeszowie odbędą się Dożynki Gminy Kamienna Góra. Wydarzenie wraca po pandemicznej przerwie. Dożynki rozpoczną się tradycyjną Mszą Świętą Dziękczynną za plony, która wstępnie planowana jest w kościele św. Józefa, który w marcu br. ogłoszony został diecezjalnym sanktuarium, o czym informowaliśmy tutaj. Tradycyjnie nie zabraknie korowodu dożynkowego, prezentacji wieńców dożynkowych, potraw ze „stołu obfitości”, tańców ludowych i wielu atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy również do naszych reportaży z lat ubiegłych. Dożynki Gminne 2019 w PisarzowicachDożynki Gminne 2018 w Krzeszowie

Pokaż więcej

MBP zaprasza na Narodowe Czytanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zaprasza na Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu Teatru Ad Spectatores z Wrocławia. Czytanie sceniczne tego dramatu odbędzie się w sobotę, 4 września o godz. 12 na scenie zlokalizowanej na pl. Wolności. Chcesz wziąć udział w czytaniu, uczestniczyć w próbach pod opieką reżysera Macieja Masztalskiego i wystąpić na scenie? Do obsadzenia są role dziecięce Hesi i Meli oraz role Didaskaliów i Przypisów – w tym przypadku wiek osoby czytającej nie ma znaczenia. Na próby zapraszamy do biblioteki przy ul. Słonecznej 10…

Pokaż więcej

Święto Plonów oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga

Święto Plonów oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga odbędą się 5 września na stadionie sportowym w Czarnym Borze. Na inaugurację Czarnoborskich Dożynek Organizatorzy zaplanowali Mszę Świętą Dziękczynną w intencji rolników, która zostanie odprawiona w południe w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Następnie korowód dożynkowy, w którym wezmą udział parlamentarzyści, włodarze ościennych gmin, przedstawiciele lokalnych środowisk, klubów sportowych, organizacji pozarządowych i sołectw uda się na stadion sportowy. Tam gospodarz gminy wraz ze starostami dożynek dokona tradycyjnego obrzędu – misterium chleba. Nie zabraknie ośpiewania wieńców dożynkowych, a o…

Pokaż więcej

Siłowe wejście strażaków do mieszkania

Dzisiaj (poniedziałek, 30 sierpnia) po godz. 10 strażacy siłowo weszli do jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Zaniepokojeni sąsiedzi zgłosili na numer alarmowy, że od tygodnia nie ma kontaktu z ich sąsiadką, która zamieszkuje sama i jest w podeszłym wieku. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, policję i zespół ratownictwa medycznego. Po wejściu do mieszkania nikogo nie zastano. Jak się okazało, lokatorka od tygodnia przebywa u rodziny na terenie gminy Marciszów.

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie meteorologiczne: woj. dolnośląskie – pow. kamiennogórski Intensywne opady deszczustopień: 1prawdopodobieństwo: 85% Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Miejscami możliwe są również burze.Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być aktualizowane. Ważne:Od: 2021-08-30 10:00Do: 2021-08-31 07:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej

Kolejna pula wniosków z Kamiennej Góry

Do Funduszu Dróg Samorządowych trafia kolejna pula wniosków z Kamiennej Góry. Miasto stara się pozyskać pieniądze na przebudowę ul. Lubawskiej oraz remont mostu przy ul. Lompy. – Liczę, że wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone i wkrótce przystąpimy do robót – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. Realizację inwestycji na ul. Lubawskiej zaplanowano w 2022 roku. Prace mają zakończyć się latem 2023 roku. Szacunkowe koszty to prawie 10 mln złotych. Remont mostu na ul. Lompy może kosztować 976 tys. zł. Żelbetowy most ma 21 metrów długości. Poprowadzono go nad rzeką Bóbr w 1924 roku.…

Pokaż więcej

Wspólne oglądanie nieba z Karolem Wójcickim

W niedzielny wieczór na Przełęczy Rędzińskiej odbyło się pełne pasji spotkanie z Karolem Wójcickim, pasjonatem nocnego nieba, popularyzatorem astronomii, dziennikarzem naukowym i prezenterem telewizyjny. Wydarzenie pod nazwą „Z głową w gwiazdach” zorganizowało Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra. Zgromadzeni uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć niebo przez teleskop, wysłuchać wykładu o gwiazdach i gwiazdozbiorach oraz poznać sposoby i zasady obserwacji nieba.

Pokaż więcej

Gala MCFF: Karta walk

Miłośnikom sportów walki przypominamy, że już w najbliższą sobotę, 4 września o godz. 19:30 odbędzie się gala mieszanych sztuk walki, której organizatorem jest lubawski klub Choppers Garage. Podczas gali walkę stoczą m.in. Janusz Zięba i Mikołaj Regewicz. Wydarzenie odbędzie się w sali wałbrzyskiego hotelu Maria. Reportaż z ważenia zawodników i gali będzie można obejrzeć na naszym portalu. Więcej na temat sportów walki i zawodników z naszego regionu w tagach MMA.

Pokaż więcej

Siatkarki AMS Mini Volley z medalami

Minęły trzy dni walki o medale na Mistrzostwach Polski w minisiatkówce, które rozegrane zostały w Gliwicach. Miło nam poinformować, że reprezentantki Akademii Młodego Siatkarza „Mini Volley„ Kamienna Góra: Inez Chmielewska, Magdalena Lema, Antonina Olszak, wywalczyły brązowy medal w kategorii dwójek. Gratulujemy. – Brąz, który zdobyliśmy, jest zwieńczeniem kilkuletniej, ciężkiej trenerskiej pracy, a jego blask mieni się kolorami wielu wyrzeczeń, systematycznej pracy, poświęcenia, siły charakteru i rodzącej się każdego dnia siatkarskiej pasji naszych Mistrzyń! – napisał trener w mediach społecznościowych. Fot. AMS „Mini Volley”

Pokaż więcej

Jechali na kacu. Stracili prawo jazdy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wczoraj (sobota, 28 sierpnia) kolejny raz prowadzili wzmożone działania pn. „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 300 kierowców. Jak się okazało, dwóch z nich jechało po spożyciu alkoholu więc stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 2. Źródło: asp. szt. Marta Nieć WierzbickaKomenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Ślubowanie i pasowanie nowych członków DDP i MDP w Ptaszkowie

Przy remizie OSP w Ptaszkowie odbyło się dzisiaj (sobota, 28 sierpnia) uroczyste ślubowanie i pasowanie nowych członków Dziecięcej Drużyny Pożarniczej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Do młodych strażaków zostało przyjętych 14 nowych druhów. Członkowie DDP i MDP złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar OSP Ptaszków. Wydarzenie było dużym przeżyciem dla dzieci, młodzieży i rodziców, którzy uczestniczyli w tej podniosłej chwili. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany z udziałem rodziców. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu.

Pokaż więcej

Podsumowali akcję zbierania podpisów

Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego podsumowali dzisiaj (sobota, 28 sierpnia) swoją akcję, którą rozpoczęli 9 lipca, o czym informowaliśmy tutaj. Samorządowcy uważają, że ich inicjatywa referendalna wydaje się jedyną drogą, która pozwoli na odsunięcie starosty i zarządu kamiennogórskiego szpitala od władzy, że ta władza nie jest w stanie wyprowadzić placówki z kryzysu. Podczas briefingu samorządowcy poinformowali, że w czasie trwania akcji zebrali blisko 4500 podpisów. Przypominamy, że inicjatywę musiało poprzeć co najmniej 3660 osób. Listy z podpisami trafią teraz do komisarza wyborczego. To on wyznaczy datę głosowania.…

Pokaż więcej

Ostatnie warsztaty z cyklu Śniadanie na trawie

Przy boisku sportowym w miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra) ruszyły czwarte, ostatnie warsztaty z cyklu „Śniadanie na trawie”. Gośćmi dzisiejszego śniadania są m.in. Małgorzata Buszkiewicz zastępca wójta gminy Kamienna Góra oraz Małgorzata Sajdak kierownik referatu komunalnego, rolnictwa i ochrony środowiska. W programie m.in. smaki wschodu, slow food z kulturą, urząd “od kuchni”, granie, śpiewanie, pisanie i inne zabawy. Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Brama Czadrowska, sołectwo Czadrów.

Pokaż więcej

Zderzenie dwóch pojazdów w Krzeszowie

Na skrzyżowaniu w Krzeszowie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców nie zachował ostrożności i najechał na pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego na pasach. Do zdarzenia doszło dzisiaj (sobota, 28 sierpnia) po godz. 10. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu została przewieziona do szpitala na badania.

Pokaż więcej

48. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości

Informujemy, że w dniach 25-26 września 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Staroci i Osobliwości w Jeleniej Górze. Jarmark Staroci i Osobliwości organizowany jest w Jeleniej Górze od 1973 roku. Jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, na którą ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tam kupić stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni mogą to wszystko oglądać, targować się, słuchać…

Pokaż więcej

Riedel, Zagrobelny, Łobuzy – Gwiazdy Święta Granitu Strzegomskiego

Miłośników Sebastiana Riedla informujemy, że w piątek, 3 września o godz. 20 na rynku w Strzegomiu odbędzie się koncert zespołu Sebastian Riedel & Cree. Koncert odbędzie się w ramach Święta Granitu Strzegomskiego. Wstęp wolny. Miłośników Łukasza Zagrobelnego informujemy, że w sobotę, 4 września o godz. 20:30 na rynku w Strzegomiu odbędzie się jego koncert. Wydarzenie odbędzie się w ramach Święta Granitu Strzegomskiego. Wstęp wolny. Miłośników muzyki tanecznej informujemy, że w niedzielę, 5 września o godz. 20 na rynku w Strzegomiu odbędzie się koncert zespołu Łobuzy. Koncert odbędzie się w ramach…

Pokaż więcej

Przewodnik po zakupie plecaka dla dziecka

Zakup plecaka dla dziecka to wcale nie jest taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim trzeba się kierować paroma wskazówkami, o których za chwilę będziesz miał okazję przeczytać. Spora część rodziców stara się też kierować pewien ciężar zakupu na swoją pociechę, wprost pytając jaki plecak chce mieć. Oczywiście, ostateczna decyzja należy do rodziców, natomiast można zasugerować się głosem dziecka. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący tego, czym się kierować przy zakupie plecaka dla dzieci. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu. Zwróć uwagę na…

Pokaż więcej

Zabytkowy pałac w Szarocinie nabiera blasku

Trwają prace remontowe pałacu, głównego budynku A, w którym mieści się siedziba DPS Szarocin. Przypominamy, że pałac w Szarocinie (gm. KAmienna Góra) wpisany jest do rejestru zabytków. Stanowi on jeden z obiektów będących pozostałością zespołu pałacowego. Wśród zleconych przez Starostwo Powiatowe prac znalazło się m.in. położenie nowych tynków, renowacja i reprofilacja gzymsów oraz odtworzenie pozostałych elementów detalu sztukatorskiego, remont portalu wejściowego, renowacja kamiennych elementów wystroju architektonicznego, remont wyjścia ogrodowego, remont schodów, rozbiórka istniejącego i wykonanie nowego zadaszenia nad zejściem do kotłowni. Historia pałacu Kształt pałacu szarocińskiego zdaje się wskazywać, że…

Pokaż więcej

Polsko-czeskie memorandum podpisane

Marszałek Cezary Przybylski i Hetman Kraju Hradeckiego Martin Červíček podpisali dziś polsko-czeskie memorandum w dziedzinie infrastruktury. Dokument stanowić będzie podstawę do podejmowania wspólnych inicjatyw na polsko-czeskim pograniczu w najbliższych latach. Memorandum nawiązuje swą treścią do podpisanego w 2013 roku porozumienia o współpracy. Dokument zakładał realizację wspólnych inwestycji związanych z usprawnieniem drogowych i kolejowych połączeń o znaczeniu międzyregionalnym. Modelowym przykładem jest projekt pn. Poprawa dostępności transportowej ziemi broumowskiej i regionu kłodzko-wałbrzyskiego, dzięki któremu przebudowano i zmodernizowano drogi na polsko-czeskim pograniczu. Inwestycja przyczyniła się do zwiększenia ruchu turystycznego i usprawniła przemieszczanie się…

Pokaż więcej

Powiat Kamiennogórski złożył wnioski w ramach „Polskiego Ładu”

Powiat Kamiennogórski złożył w ramach „Polskiego Ładu„ trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych. Dzięki rządowemu programowi planowana jest przebudowa drogi powiatowej nr 3385D, ul. Sądecka Chełmsko Śląskie, przebudowa drogi powiatowej nr 3474D w Wieściszowicach oraz modernizacja drogi powiatowej nr 3477D poprzez remont odcinka Krzeszów-Czadrów. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ponad 13 mln zł.

Pokaż więcej

Kwalifikacja wojskowa

Starosta Kamiennogórski informuje, że w dniu 1 września br. na terenie powiatu kamiennogórskiego rozpocznie się kwalifikacja wojskowa i trwać będzie do 17 września br. Powiatowa Komisja Lekarska będzie funkcjonować w Kamiennej Górze w budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących (budynek A) przy ul. Traugutta 2. Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w tym okresie wzywa się: 1. Mężczyzn urodzonych w 2002 r.;2. Mężczyzn urodzonych w latach 1997 – 2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;3. Osoby urodzone w 2000 – 2001 r., które: – zostały uznane…

Pokaż więcej

XXXI Sesja Rady Gminy Marciszów

27 sierpnia 2021 roku o godzinie 12 w sali narad Urzędu Gminy w Marciszowie odbędzie się XXXI Sesja Rady Gminy Marciszów. Porządek obrad: Otwarcie sesji.Powitanie.Stwierdzenie quorum.Przedstawienie porządku obrad.Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.Informacja Wójta Gminy z prac między sesjami.Działalność organizacji pozarządowych z terenu gminy Marciszów.Podjęcie uchwał w sprawach:– ustalenia średniej ceny jednostek paliwa dla gminy Marciszów na rok szkolny 2021/2022,– zmiany uchwały Nr XXIX/175/2021 Rady Gminy Marciszów z dnia 28.05.2021 r. dotyczącej udzielenia dotacji Sudeckiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze na prace…

Pokaż więcej

Kamienna Góra wystąpiła o ponad 22 mln zł z „Polskiego Ładu”

Miasto Kamienna Góra przygotowało i złożyło trzy wnioski do rządowego programu „Polski Ład”. W sumie samorząd chciałby z niego pozyskać 22,7 mln zł. Dzięki dofinansowaniu można by zrealizować inwestycje o szacunkowej wartości 27,8 mln zł. – Są to zadania związane z modernizacją i budową infrastruktury drogowej w mieście oraz rewitalizacją Ośrodka Wypoczynku Świątecznego Zalew – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – To ostatnie przedsięwzięcie obejmie budowę kompleksu basenów letnich wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz obiektami socjalno-technicznymi – dodaje burmistrz. Na terenie ośrodka ma zostać zbudowany basen pływacki, basen rekreacyjny, brodzik dla…

Pokaż więcej

Pożar, ewakuacja i poszukiwania w Szarocinie

Zgodnie z zarządzeniem starosty kamiennogórskiego, dzisiaj (piątek, 27 sierpnia) w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie przeprowadzone zostały ćwiczenia służb, inspekcji i straży pod kryptonimem „Szarocin 2021”.   Głównym tematem ćwiczeń była organizacja akcji ratowniczo – gaśniczej związanej z pożarem obiektu, w którym przebywają osoby o ograniczonej zdolności poruszania się oraz działań związanych z poszukiwaniem osób w trudnym terenie w trybie taktycznym. Celem ćwiczeń było m.in.: 1. Sprawdzenie „Planu Ratowniczego Powiatu”.2. Sprawdzenie obowiązujących procedur alarmowania i dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej.3. Sprawdzenie mobilności oraz możliwości taktyczno-technicznych poszczególnych jednostek ochrony przeciwpożarowej podczas pożaru…

Pokaż więcej

Wiosenne porządki w ogrodzie. Co trzeba zrobić?

Wiosenne porządki – to hasło zazwyczaj generuje wizje sprzątania mieszkań, usuwania z szaf niepotrzebnych rzeczy, ich segregacji i wielu innych podobnych czynności, które mają doprowadzić nasze lokum do stanu idealnego. Wielbiciele prac ogrodowych wiedzą jednak, że wiosenne porządki dotyczą także przydomowych ogródków, działek, tarasów oraz balkonów. Wiosna to bardzo ważny czas dla naszego zielonego azylu – bez względu na jego rozmiary. W tym artykule przypominamy, co należy zrobić, aby doprowadzić go do ładu po okresie zimowej stagnacji. Od marca wszystko budzi się już przecież do życia – w przypadku naszego…

Pokaż więcej

Międzynarodowy Dzień Psa

Przypominamy, że dzisiaj (czwartek, 26 sierpnia) przypada Międzynarodowy Dzień Psa. Międzynarodowy Dzień Pasa to święto wszystkich ras i psów na świecie. Święto zostało ustanowione na pamiątkę adopcji psa o imieniu Sheltie, którego przygarnęła pod swój dach rodzina Colleen Paige – amerykańskiej działaczki na rzecz praw zwierząt. Wszystkim psiakom, życzymy jak najwięcej powodów do merdania ogonem.

Pokaż więcej

Przygotowują pomieszczenie dla Kwiatu Lnu

W budynku Inkubatora Przedsiębiorczości trwa adaptacja pomieszczenia na potrzeby działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kwiat Lnu. Przypominamy, że stowarzyszenie przenosi się z Lubawki do miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra). Niebawem swoją działalność rozpocznie w nowej siedzibie, w jednym z pomieszczeń Inkubatora Przedsiębiorczości. Zobacz inne inwestycje prowadzone na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Pokaż więcej

XXXVI Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego

31 sierpnia 2021 roku o godz. 14 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbędzie się XXXVI Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego. Porządek obrad: 1. Otwarcie Sesji. 2. Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń: Protokół Nr XXXII z dnia 26 maja 2021 r., Protokół Nr XXXIII z dnia 22 czerwca 2021 r. oraz Protokół Nr XXXIV z dnia 15 lipca 2021 r. 3. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad. 4. Informacja Prezydium Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym. 5. Sprawozdanie Zarządu z działalności w okresie międzysesyjnym. 6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej…

Pokaż więcej

Pierwsza wpłata na budowę budynku komunalnego w Czadrowie

Do banku została przekazana dyspozycja płatności pierwszej kwoty dofinansowania budowy domu komunalnego w Czadrowie, poinformował wójt Patryk Straus podczas dzisiejszej (środa, 25 sierpnia) sesji rady gminy. Na konto gminy Kamienna Góra niebawem wpłynie kwota 600 tys. złotych, która pozwoli rozpocząć m.in. prace projektowe.Na wrześniowym walnym zgromadzeniu wspólników TBS, który będzie realizował budowę budynku komunalnego, udziały spółki zostaną zwiększone wspomnianą kwotą. Przypominamy, że budynek wielorodzinny na 18 lokali zostanie sfinansowany z różnych źródeł. Planowany koszt przedsięwzięcia inwestycyjnego, bez wartości gruntu oszacowano na kwotę ponad 5 mln zł. Środki własne gminy Kamienna…

Pokaż więcej

Coraz bliżej pociągów do Kowar i Karpacza

Marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Marek Obrębalski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele m.in. gmin Karpacz, Mysłakowice, Podgórzyn i Związku Gmin Karkonoskich omawiali dziś (środa, 25 sierpnia) szczegóły dotyczące rewitalizacji linii kolejowych z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar. Wspomniane trasy znajdują się na długiej liście połączeń, które w ostatnim czasie przejął Samorząd Województwa Dolnośląskiego. – Przejmowanie i rewitalizacja linii to część naszego projektu odbudowy kolei na Dolnym Śląsku. Chcemy przywrócić pociągi między innymi na trasy z Jeleniej Góry do Kowar i Karpacza, co ułatwiłoby…

Pokaż więcej

Trwa remont konstrukcji dachu Domu Loży Masońskiej w Kamiennej Górze

Trwają prace remontowe konstrukcji dachu Domu Loży Masońskiej, która mieści się przy ul. Okrzei 14 w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac remontowych. Przypominamy, że obiekt od 2018 roku jest własnością gminy Kamienna Góra. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży podjęto decyzję o jego zabezpieczeniu przed dalszą degradacją. W pierwszym etapie zleconych prac znajduje się m.in. remont pokrycia dachowego, konstrukcji więźby dachowej, przemurowanie kominów oraz wymiana belek konstrukcji stropu. Gmina nadal poszukuje środków zewnętrznych, dzięki którym będzie można przywrócić blask temu pięknemu obiektowi. Postęp prac remontowych obiektu resursy kupieckiej prezentujemy tutaj.Inne…

Pokaż więcej

W kamiennogórskim Kamdża Bike Parku powstaje nowa ścieżka rowerowa

W kamiennogórskim Kamdża Bike Parku powstaje nowa ścieżka rowerowa. Około 850-metrowa trasa będzie służyła bywalcom tego miejsca do bezpiecznych podjazdów. Tzw. singletrack ma łagodny przebieg, tak by rowerzyści bez nadmiernego wysiłku mogli dostać się do punktu, w którym zaczynają się trasy zjazdowe. Przypominamy, że nowa ścieżka zwyciężyła w Budżecie Obywatelskim 2021. Projekt otrzymał olbrzymie poparcie mieszkańców. Kamiennogórzanie oddali na niego aż 2044 głosy. – Wartość umowy wynosi nieco ponad 97 tys. złotych – mówi Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry. – W budżecie obywatelskim mamy zabezpieczone na to zadanie 100 tys.…

Pokaż więcej

Nowe zabiegi przeszczepu skóry w kamiennogórskim szpitalu

Oddział chirurgiczny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze rozszerzył działalność w zakresie wykonywania zabiegów przeszczepu skóry.   Oddział został doposażony w nowej generacji aparat DERMATOM, który jest przeznaczony do wykonywania przeszczepu skóry u pacjentów z niegojącymi się ranami i przewlekłymi owrzodzeniami. Zabieg polega na wycięciu cienkiej warstwy zdrowej skóry pacjenta i wszczepieniu jej w miejsce, gdzie występuje owrzodzenie. Sprzęt ma zastosowanie również w zabiegach związanych z oparzeniami i infekcjami skórnymi. Przeszczep skóry w połączeniu z terapią podciśnieniową daje bardzo dobre efekty w leczeniu trudno gojących się ran. Wszystko odbywa się…

Pokaż więcej

Obniżają krawężniki

Zgodnie z zapowiedzią wykonawca obniża krawężniki przy przejściach dla pieszych na ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Przypominamy, że podczas oficjalnego otwarcia przebudowanej ulicy zjawiła się osoba niepełnosprawna, która zwróciła burmistrzowi uwagę na problemowe krawężniki przy przejściach dla pieszych. Wykonawca stwierdził, że prace zostały wykonane zgodnie z przygotowana dokumentacją, a niewielki krawężnik ma zapobiec wpływaniu wody na chodnik, jednak, jak obiecał, dzisiaj (środa, 25 sierpnia) trwa korekta, która umożliwi osobom niepełnosprawnym łagodny wjazd i zjazd z przejść dla pieszych.

Pokaż więcej

Kolejny nietrzeźwy kierujący bez uprawnień

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, podczas nocnego patrolu zatrzymali 47-latka, który mając w organizmie 0,40 promila alkoholu, prowadził pojazd marki Nissan, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Na widok radiowozu mężczyzna znacznie zwolnił. Podczas kontroli został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,40 promila. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Otrzymał również wezwane do stawiennictwa się w KPP w Kamiennej Górze, gdzie zostanie…

Pokaż więcej

Półmetek drążenia tunelu

Wykonawca przekroczył 50 proc. zaawansowania drążenia tunelu drogowego w Starych Bogaczowicach w ciągu drogi ekspresowej S3, który znajduje się pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą. Najważniejszym elementem budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Bolków – Kamienna Góra Północ jest realizacja dwóch tuneli drogowych – TS-26 o długości ok. 2 300 m i TS-32 o długości ok. 320 m.  Tunel TS-26 Na konstrukcję tunelu TS-26 składają się: dwie nawy główne dla ruchu pojazdów – lewa (wschodnia) o długości 2 301,88 m oraz prawa (zachodnia) o długości 2 272,20 m, osiem przejść ewakuacyjnych poprzecznych i jeden przejazd awaryjny w środku tunelu.    Aktualny stan pracDo 23 sierpnia br. na portalach południowym i północnym tunelu TS-26 wydrążono: ·         nawa południowo-zachodnia: 879,50 m kaloty (górna część tunelu) ·         nawa południowo-wschodnia: 889,40 m kaloty ·         nawa północno-zachodnia: 226,40 m kaloty ·         nawa północno-wschodnia: 276,90…

Pokaż więcej

Trwają przygotowania do maratonu Górska Kamiennogórska

Przypominamy, że trwają przygotowania do maratonu Górska Kamiennogórska, który odbędzie się 16 października br. Będzie to maraton pieszy dla osób, które lubią dobrze się bawić i jednocześnie sprawdzać swoje możliwości. Wydarzenie będzie zorganizowane na terenie powiatu kamiennogórskiego. Rajd przejdzie przez Góry Kamienne – Wzgórza Krzeszowskie, Dolinę Zadrny, a nawet zahaczy o Bramę Lubawską. Na trasie znajdą się liczne punktu widokowe, z których można podziwiać wschodnie Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Wałbrzyskie, a czasami Śnieżnik Kłodzki. Do pokonania będzie ok 50 km o łącznej sumie przewyższeń 2000 metrów. Najwyższy punkt to 715…

Pokaż więcej

Nowy sprzęt na placu zabaw w Ciechanowicach

Najmłodsi mieszkańcy miejscowości Ciechanowice (gm. Marciszów) ponownie będą mogli cieszyć się z nowego sprzętu na placu zabaw. W ramach realizacji zadania funduszu sołeckiego Ciechanowic zakupiono nowe elementy na plac zabaw. Aktualnie trwają prace montażowe elementów takich jak: zjazd linowy, tyrolka, zestaw zabawowy, bocianie gniazdo oraz huśtawka wahadłowa. Wartość realizacji zadania w ramach środków funduszu soleckiego wyniosła 17 tys. złotych. Przypominamy, że z końcem ubiegłego roku na placu została zamontowana m.in. karuzela platformowa z kierownicą oraz panel edukacyjno-zręcznościowy, o czym informowaliśmy tutaj.

Pokaż więcej

Materac – na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Materac – na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź ofertę materacy dostępnych w Jeleniej Górze. Zakup materaca wysokiej klasy wiąże się z podjęciem decyzji dotyczącej jego parametrów. Dzięki zróżnicowaniu oferty producenci wyposażenia sypialni mogą nam zapewnić produkty doskonale spełniające nasze indywidualne potrzeby. O czym warto pamiętać dobierając właściwy materac dla siebie? Parametry materaca, na które warto zwrócić uwagę Materace dzielimy ze względu na ich twardość oraz rodzaj zastosowanego wypełnienia. W ten sposób dostosowujemy do naszych potrzeb nie tylko miękkość powierzchni, ale także mechanizm podpierający ciało. Większość dostępnych na…

Pokaż więcej

Nakolanniki na Mistrzostwa Polski dla młodych siatkarzy

Gmina Kamienna Góra przekazała nakolanniki siatkarzom z kamiennogórskiej Akademii Młodego Sportowca MINI VOLLEY. Przypominamy, że sportowcy będą reprezentowali Kamienną Górę podczas Mistrzostw Polski w minisiatkówce. Zawody zaczynają się w najbliższy czwartek. Zawodniczki wystąpią w kategorii „dwójek”, natomiast chłopcy zagrają w kategorii „trójek”. Prawo do udziału w Mistrzostwach Polski kamiennogórzanie wywalczyli w mistrzostwach Dolnego Śląska. Zespół dziewczęcy zajął w nich pierwsze miejsce. Chłopcy uplasowali się na drugim miejscu.

Pokaż więcej

Torby sportowe na Mistrzostwa Polski dla młodych siatkarzy

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze starosta Jarosław Gęborys przekazał torby sportowe siatkarzom z kamiennogórskiej Akademii Młodego Sportowca MINI VOLLEY. Zakupiony sprzęt sportowy pojedzie wraz z młodymi sportowcami na Mistrzostwa Polski w minisiatkówce. Siatkarska rywalizacja rozpocznie się już w najbliższy czwartek w Zabrzu. Prawo do udziału w Mistrzostwach Polski młodzi siatkarze wywalczyli w mistrzostwach Dolnego Śląska. O awans do Mistrzostw Polski na parkiecie Hali Mistrzów w Wałbrzychu walczyło 8 ekip. Zespół dziewczęcy zajął w nich pierwsze miejsce. Chłopcy uplasowali się na drugim miejscu. Dla drużyny dziewczęcej…

Pokaż więcej

Strażacy z wizytą w DPS Szarocin

Na zaproszenie dyrektora Stanisława Dłużaka Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie odwiedzili strażacy. Podczas pikniku zaprezentowano i omówiono wyposażenie wozu bojowego oraz sprzęt, który na co dzień wykorzystują strażacy. Nie zabrakło również pokazu użycia działka wodnego. Zainteresowanie pracą strażaków było bardzo duże. Po prezentacji wychowankowie rozpoczęli przygotowywania do długo oczekiwanego grilla.

Pokaż więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne na górnym Bobrze

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie hydrologiczne dla rzeki Bóbr. Stany wody w zlewni górnego Bobru podnoszą się w wyniku spływu wody po intensywnych opadach deszczu. Miejscami na Bobrze i jego dopływach wystąpią przekroczenia stanów alarmowych. Ostrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowychstopień: 3prawdopodobieństwo: 90%Obszar: zlewnia górnego Bobru (dolnośląskie) Ostrzeżenie ważne:Od: 2021-08-24 07:35Do: 2021-08-24 19:00 Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu.

Pokaż więcej

Organy i sopran – koncert Iwony Sawulskiej i Elżbiety Charlińskiej

Przypominamy, że w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 11:00 w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie odbędzie się koncert Iwony Sawulskiej oraz Elżbiety Charlińskiej. Program koncertu: 1. Warszawska Tabulatura organowa z II poł. XVII w.: Preludium na Sanctus, Canzona Primi Toni2. J. Pachelbel – Ciacona in D3. J. S. Bach – Quia respexit – aria z Magnificatu D-dur BWV 2434. J. S. Bach – Nun comm, der Heiden Heiland BWV 659, BWV 6615. A. Scarlatti – Caldo sangue – aria z Oratorium „Il sedecia, Re di Gerusalemme”6. J. S. Bach – Fantazja…

Pokaż więcej

226 Jarmark Staroci i Rękodzieła

Zapraszamy na Jarmark Staroci i Rękodzieła, który odbędzie się na płycie rynku w Kamiennej Górze 28 sierpnia 2021 roku od godziny 7. Dla wszystkich wystawców Jarmarku Staroci i Rękodzieła jak zawsze stoły „kto pierwszy, ten lepszy”, WC oraz gorący posiłek. Zapraszamy również młodzież – masz zbędne książki, gry, płyty – przynieś na jarmark, na pewno coś sprzedasz. Organizator Jarmarku: Józef Chęć tel. 663 939 606.

Pokaż więcej