Musique d’elite. Wielkie dzieła Fryderyka Chopina

Dzisiaj (sobota, 31 lipca) odbył się drugi z trzech dni festiwalu Musique d’elite w Kamiennej Górze. Wnętrza kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej wypełniła muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu pianisty Andrzeja Wiercińskiego. Słowo o muzyce prowadził Bartosz Żurakowski.  Wielkimi brawami publiczność doceniła doskonały recital fortepianowy w wykonaniu młodego artysty. Zobacz nasze reportaże z wcześniejszych edycji festiwalu.

Pokaż więcej

XIX Zlot Krasnali na sportowo

Choć trudno w to uwierzyć Zlot Krasnali, sztandarowa impreza Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra, organizowana jest nieprzerwanie od niemal dwóch dekad. Tegoroczna, XIX odsłona tego wyjątkowego wydarzenia odbyła się dzisiaj (sobota, 31 lipca) w Rezerwacie Przyrody Nieożywionej Głazy Krasnoludków i jak zwykle obfitowała w mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku. Do Gorzeszowa przybyli nie tylko z najbliższej okolicy, ale również z województwa, kraju, a nawet zagranicy! W związku z przypadającymi w tym roku letnimi igrzyskami, motywem przewodnim sobotniego Zlotu Krasnali była Olimpiada. Na małe i duże krasnale czekały sportowe…

Pokaż więcej

Zioła Naturalnie! – Spacer ziołowy

Dzisiaj (sobota, 31 lipca) w miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra) odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Zioła-Naturalnie! – Spacer ziołowy. Uczestnicy warsztatów wyruszyli w teren i uczyli się rozpoznawać rośliny lecznicze, rosnące dziko wokół nas. Następnie przy boisku sportowym pod okiem instruktora uczestnicy wykonali zielniki i dowiedzieli się, dlaczego warto sięgać po dzikie zioła, jak wydobyć i zachować lecznicze właściwości ziół oraz jak sporządzać herbatki i napary. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Brama Czadrowska.

Pokaż więcej