Konferencja prasowa w sprawie kamiennogórskiego szpitala

Zapis wideo z konferencji prasowej z dnia 26 lipca br., w sprawie kamiennogórskiego szpitala. W konferencji udział wzięli: wiceminister Marzena Machałek, wojewoda Jarosław Obremski, starosta Jarosław Gęborys, wojewódzki konsultant ginekologii i położnictwa profesor Sławomir Suchocki oraz prezes PCZ Barbara Kosak. Briefing z udziałem Sekretarz Stanu w MEN Marzeny Machałek, jaki odbył się po konferencji prasowej dostępny tutaj. – Niewystarczająca ilość lekarzy i specjalistów nie jest jedynie zjawiskiem kamiennogórskim, jest problemem ogólnopolskim – mówi wiceminister Marzena Machałek. Jednocześnie  zapewniła, że poprawa służby zdrowia jest jednym z głównych priorytetów Polskiego Ładu, a…

Pokaż więcej

Będą konsultacje w sprawie barierek

Wydział Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska w kamiennogórskim ratuszu wystąpi do spółki PKP PLK z wnioskiem o konsultacje z uprawnionymi przedstawicielami właściciela linii kolejowej. W ten sposób miasto uzyska wytyczne związane z ewentualną zmianą organizacji ruchu na przejściu drogowo-kolejowym, o którym informowaliśmy tutaj. Jeśli oficjalne stanowisko kolejowej spółki potwierdzi taką możliwość, zostanie przygotowana propozycja zmian. Musi zostać ona uzgodniona także z projektantem i wykonawcą drogi rowerowej.

Pokaż więcej

Czołowe zderzenie w Czadrowie

Dzisiaj (poniedziałek, 26 lipca) w miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 23-letnia kobieta jadąca samochodem marki Opel straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi i czołowo uderzyła w jadący samochód marki Toyota, którym podróżował 49-letni mieszkaniec Katowic z córką. Policja zatrzymała dowody rejestracyjne ze względu na poważne uszkodzenia pojazdów. 23-letnia kobieta została ukarana mandatem karnym i otrzymała punkty karne. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Pokaż więcej

Wiceminister Marzena Machałek o służbie zdrowia i kamiennogórskim szpitalu

Dzisiaj (poniedziałek, 26 lipca) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceminister Marzeny Machałek, wojewody Jarosława Obremskiego, starosty Jarosława Gęborysa, wojewódzkiego konsultanta ginekologii i położnictwa profesora Sławomira Suchockiego oraz prezes PCZ Barbary Kosak. Konferencja miała na celu zapewnić mieszkańców, że nie ma i nie było planów likwidacji kamiennogórskiego szpitala. Zobacz briefing z udziałem Sekretarz Stanu w MEN Marzeny Machałek, jaki odbył się po konferencji prasowej.

Pokaż więcej

Krzysztof Kurnyta i Swing Party rozgrzali publiczność przed gwiazdą wieczoru

W niedzielę, 25 lipca nad kamiennogórskim zalewem odbyła się pierwszej edycji “Zalewu Kultury”. Gwiazdą wieczoru była Nancy Vieira z zespołem, która kamiennogórskiej publiczności zaprezentowała klasyczne rytmy z Wysp Zielonego Przylądka – morna, funaná oraz portugalskie fado. Obszerny reportaż fotograficzny z koncertu dostępny tutaj. Publiczność przed gwiazdą wieczoru rozgrzał znakomity saksofonista Krzysztof Kurnyta i Swing Party – muzycy, których na co dzień można posłuchać w kamiennogórskiej Kawiarni i Galerii Lotos.

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Burze z grademstopień: 1prawdopodobieństwo: 90% Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Ważne:Od: 2021-07-26 15:00Do: 2021-07-27 07:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej