Kolejna Piana Party nad kamiennogórskim zalewem

Dzisiaj (sobota, 24 lipca) o godz. 20:00 nad kamiennogórskim zalewem odbyła się impreza Piana Party, tym razem dla młodzieży i osób starszych, wśród których również nie zabrakło dzieci, które skorzystały z zabawy już o godz.16:00. Nasz reportaż fotograficzny dostępny tutaj. Szalona zabawa w tysiącach litrów piany odbyła się w rytmach gorących hitów. Za konsolą DJ Adik.

Pokaż więcej

Piotr Rzewuski odwiedził grób Sierocińskiego

Dzisiaj (sobota, 24 lipca) do Kamiennej Góry przyjechał Piotr Rzewuski, szef Fundacji Inicjatyw Patriotycznych i inicjator budowy pomnika generała Hallera w Warszawie, działacz opozycji w PRL, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Piotr Rzewuski przyjechał specjalnie na grób kpt. Józefa Sierocińskiego, a właściwie już majora, w związku z tym, że Sierociński jest jednym z patriotów zasłużonych dla niepodległości Polski. Piotra Rzewuskiego wspólnie z synem Erykiem przyjął regionalista Bogdan Adamus, z którym zapalili znicze na grobie bohatera narodowego. – Późnym popołudniem podjechaliśmy złożyć hołd kpt. (a właściwie mjr.) Józefowi Sierocinskiemu adiutantowi gen.…

Pokaż więcej

Rekonstruktorzy w krzeszowskiej bazylice

Dzisiaj (sobota, 24 lipca) o godz. 12:00 w krzeszowskiej bazylice odbyła się msza św. w intencji grup rekonstrukcji. Oczywiście podczas mszy nie zabrakło reprezentacji grupy rekonstrukcji żołnierzy Pułku Strzelców Konnych (Księstwo Warszawskie), która stawiła się z armatą. Członków grupy można spotkać na corocznej inscenizacji Bitwy pod Strugą, gdzie zostaje odtworzona zwycięska bitwa ułanów Legii Polsko-Włoskiej nad wojskami pruskimi z dnia 15 maja 1807 roku. Nasz reportaż z inscenizacji prezentowaliśmy tutaj.

Pokaż więcej

Ragnarok przy kamiennogórskich podziemiach Arado

Dzisiaj (sobota, 24 lipca) przy kamiennogórskich podziemiach Arado ruszyła pierwsza edycja imprezy edukacyjno-historycznej pn. Historyczne Eskapady. Historyczne Eskapady – RAGNAROK to pierwsza odsłona cyklicznych imprez, które będą organizowane w Kamiennej Górze. Tym razem WOTAN HIRD – Drużyna Wikingów i Słowian zabierze Was do czasów wczesnego średniowiecza. Pokazy walk, uzbrojenia i rozmowy z rekonstruktorami potrwają do późnych godzin popołudniowych. Zapraszamy.

Pokaż więcej

Najsłynniejsze pieśni i arie operowe w wykonaniu Aleksandry Chacińskiej

Najsłynniejsze pieśni i arie operowe w wykonaniu Aleksandry Chacińskiej usłyszymy w Kamiennej Górze. W piątek, 30 lipca we wnętrzach kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze usłyszymy najsłynniejsze pieśni i arie operowe. Koncert “OperAmore“ odbędzie się o godz. 19 w ramach festiwalu Musique d’elite, o którym informowaliśmy tutaj. Kamiennogórskiej publiczności zaprezentują się: Aleksandra Chacińska – sopranEwa Szpakowska – fortepian Aleksandra Chacińska jest uczestniczką najważniejszych polskich festiwali muzyczny. Prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Laureatka drugiej nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Manuela Ausensi w Barcelonie…

Pokaż więcej