Arie operetkowe i pieśni musicalowe w Kamiennej Górze

W niedzielę, 1 sierpnia we wnętrzach kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze usłyszymy słynne arie operetkowe i pieśni musicalowe. Koncert „Wesoły świat operetki i musicali„ odbędzie się o godz. 19 w ramach festiwalu Musique d’elite, o którym informowaliśmy tutaj. Kamiennogórskiej publiczności zaprezentują się: Elżbieta Cabała – sopran (załączone foto)Barbara Żurakowska – sopranRafał Żurakowski – tenorWiktor Szymajda – fortepian Wstęp wolny.

Pokaż więcej

Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

W poniedziałek, 19 lipca został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich z siedzibą w Kamiennej Górze przy ul. Jeleniogórskiej 7. W wyniku konkursu nowym dyrektorem została Agnieszka Tatko-Fujar. Gratulujemy. Nowa dyrektor swoje obowiązki rozpocznie z dniem 1 września br. Przypominamy, że konkurs został ogłoszony w czerwcu, o czym informowaliśmy tutaj.

Pokaż więcej

Eko-Chatka z Niedamirowa w konkursie „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”

Eko-Chatka z Niedamirowa bierze udział w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2021”. Eko-Chatka została zgłoszona w ramach kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”. Przypominamy, że konkurs organizowany jest już po raz trzynasty przez Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. O wyborze laureatów zadecyduje Komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zobacz nasze reportaż o Eko-Chatce:

Pokaż więcej

Chilloutowe Środy nad kamiennogórskim zalewem

Przez cały lipiec w każdą środę dzieci miały możliwość spotykać się na plaży kamiennogórskiego zalewu. Przez kilka godzin można było grać w planszówki, rozwiązywać łamigłówki, posłuchać bajek, malować farbami i uczestniczyć w innych zabawach na świeżym powietrzu. Wakacyjną ofertę dla dzieci przygotowało Centrum Kultury w Kamiennej Górze oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze.

Pokaż więcej

Dwóch kierowców pod wpływem narkotyków jeździło ulicami Kamiennej Góry

W poniedziałek, 19 lipca około godz. 23 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na jednej z kamiennogórskich ulic pojazd marki Audi na wałbrzyskich numerach rejestracyjnych. W chwili przystąpienia do kontroli pojazdu policjanci zwrócili uwagę na nietypowy wygląd kierowcy, który miał załzawione, szkliste oczy. Dodatkowo jego źrenice nie reagowały na światło. Badanie testerem wykazało, że 32-letni mieszkaniec pow. wałbrzyskiego znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Sam kierowca również potwierdził, że zażywał narkotyki, zanim wsiadł za kierownicę. We wtorek, 20 lipca również około godz. 23 policjanci z Ogniwa…

Pokaż więcej

Zapraszamy seniorów na herbatę w kamiennogórskich lokalach

Mieszkańcy Kamiennej Góry w wieku 65+ po raz kolejny otrzymają od urzędu miasta karnety „Herbatka dla seniora”. Można je odebrać w wydziale promocji i polityki społecznej w kamiennogórskim ratuszu, pokój 301 w godzinach od 8 do 15:00. Seniorzy muszą się zgłosić po odbiór osobiście. Każda osoba otrzyma talony, które będą ważne do 31 grudnia 2021. Będzie je można wykorzystać w: Kawiarni i Galerii „Lotos” przy ul. Broniewskiego 6,Restauracji „Swojak” przy ul. Broniewskiego 18,Piekarni – Cukierni „Guzik” przy placu Grunwaldzkim 3,Zajeździe „Zachęta” przy ul. Jeleniogórskiej 41,Barze „Skerco” przy ul. Wolności 15.…

Pokaż więcej

Kamiennogórskie bociany podrosły i trenują naukę latania

Kamiennogórskie bociany podrosły i trenują naukę latania, by przygotować się do swojej pierwszej dalekiej zimowej wędrówki. Najczęściej młode bociany wylatują z gniazd w ostatniej dekadzie lipca i na początku sierpnia. Kamiennogórska bociania rodzina nie mieści się już w gnieździe, więc rodzice zmuszeni są przesiadywać na pobliskich kominach.

Pokaż więcej