Podsumowanie akcji „Trzeźwość”

W sobotę, 17 lipca na terenie powiatu kamiennogórskiego policjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Trzeźwość”. Bilans wczorajszej akcji to nietrzeźwa 55-latka kierująca w Lubawce motorowerem. Kobieta w chwili zatrzymania miała w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Kilka godzin wcześniej funkcjonariusze Ruchu Drogowego zatrzymali w Kamiennej Górze 51-letniego kierowcę, który również miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Źródło: asp. Paulina BastaKomenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Od początku wakacji policjanci prowadzą we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, na terenie powiatu kamiennogórskiego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce odwiedzili obozy harcerskie w gminie Lubawka, gdzie wypoczywają dzieci na terenie Paczyna i Jarkowic. Mundurowi podczas odwiedzin poruszyli wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem najmłodszych podczas letniego wypoczynku.Podkreślali także, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w lesie.Mundurowi…

Pokaż więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne na górnym Bobrze

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie hydrologiczne dla rzeki Bóbr. W okresie obowiązywania ostrzeżenia przewiduje się spływ wód opadowych i wzrost stanów wody w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, zwłaszcza na górnym Bobrze od Kamiennej Góry po zb. Pilchowice. Ostrzeżenie hydrologiczne: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczychstopień: 2prawdopodobieństwo: 90%Obszar: zlewnia górnego Bobru (dolnośląskie) Ostrzeżenie ważne:Od: 2021-07-18 09:26Do: 2021-07-18 15:00 Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu.

Pokaż więcej

Węzeł Kamienna Góra Północ

Prezentujemy postęp prac budowy drogi S3 na węźle Kamienna Góra Północ, gdzie trwa montaż konstrukcji stalowej ustrojów zespolonych. Niebawem na wybudowanym stanowisku do wytwarzania i nasuwania konstrukcji nośnej estakady zostanie wykonane nasuwanie obiektu inżynierskiego. Przypominamy, że wykonawca przyjął dla budowanych estakad technologię nasuwania podłużnego. Budowa mostów tą metodą polega na przesuwaniu gotowej konstrukcji mostu z przyczółka na kolejne podpory. Zaletami stosowania metody nasuwania podłużnego jest ograniczenie przestrzeni, na której prowadzone są prace budowlane, zmniejszenie ilości deskowań w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, możliwość prowadzenia prac niezależnie od warunków atmosferycznych. Metodę tą…

Pokaż więcej

Policjanci uświadamiają seniorów

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce spotkali się seniorami w Dziennym Domu Pobytu Seniora w Bukówce.Funkcjonariusze organizują tego typu debaty i spotkania, aby zwrócić uwagę seniorów na wszelkie sytuacje, które w sposób niekorzystny wpływają na ich funkcjonowanie w naszym społeczeństwie. Źródło: asp. Paulina BastaKomenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej