Międzynarodowe Mistrzostwa Western i Rodeo

Miłośnikom rodeo przypominamy, że jak co roku w pierwszy weekend sierpnia w miasteczku Western City (Ścięgny k. Karpacza) odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Western i Rodeo. Program Międzynarodowych Mistrzostw Polski Fundacji Rozwoju Jeździectwa Trail Open Horsemanship 13 & underHorsemanship YouthHorsemanship AmateurHorsemanship Open REINING JACKPOT Piątek 30.07.2021 9.00 Western Pleasure 13 & underWestern pleasure YouthWestern Pleasure AmateurWestern Pleasure Open Horsemanship Walk & Trot Ranch Riding OpenReining 13&underReining YouthReining JuniorReining AmateurReining OpenReining green reiner 17.00 Show I – ERCHA Herdwork All Ages Open und Non Pro18.00 Show I – ERCHA Novice Rider #…

Pokaż więcej

Zalane nieruchomości w Krzeszowie

Obfite opady deszczu spowodowały zalanie wielu nieruchomości w Krzeszowie. W niektórych miejscach trzeba było tworzyć prowizoryczne tamy. Najtrudniejsza sytuacja była w tzw. dolnym Krzeszowie. Woda spływająca z pól zalewała posesje. Opady były tak intensywne, że niewydolne były zaniedbane od lat rowy melioracyjne, co spowodowało zalanie dróg i posesji. Do zalania piwnic doszło również w Kamiennej Górze na osiedlu krzeszowskim. Strażacy usuwają skutki lokalnych podtopień..

Pokaż więcej

Nowa brama cmentarna w Sędzisławiu

W miejscowości Sędzisław wykonano kolejne prace na tamtejszym cmentarzu. Dzisiaj (piątek, 16 lipca) zainstalowano nową bramę cmentarną. Wymiana bramy była reakcją na sygnały od części mieszkańców wsi. Zadanie zostało zrealizowane w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego, a jego koszt wyniósł 6 tys. zł. – W ramach zadania wykonawca wykonał nową bramę cmentarną i zobowiązał się dodatkowo wykonać boczną bramkę, która zostanie zamontowana niebawem – mówi sołtys wsi Sędzisław Józef Szołdrowski. – Kapitalny remont został również wykonany we wnętrzu kaplicy cmentarnej. Pomalowano ściany, wykonano nową instalację elektryczną, zamontowano nowe okna i drzwi…

Pokaż więcej

UWAGA!!! Na przejeździe kolejowym w Marciszowie USTAWIONO ZNAK STOP!!!

UWAGA!!! Na przejeździe kolejowym w Marciszowie USTAWIONO ZNAK STOP!!! Rogatka uszkodzona! Wójt Wiesław Cepielik ostrzega i przypomina, że na przejeździe kolejowym w Marciszowie (droga krajowa nr 5) jest nadal uszkodzona sygnalizacja świetlna i nie działają zapory drogowe. Służby ustawiły przed przejazdem tymczasowo znaki drogowe STOP. Niestety niektórzy kierowcy, zwłaszcza miejscowi, widząc podniesione zapory, nie zwracają uwagi i nie zatrzymują się przed znakiem STOP. Prosimy o rozwagę i szczególną ostrożność w tym miejscu, do czasu przywrócenia jego poprzedniej funkcjonalności przez odpowiedzialne służby kolejowe.

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Burze z grademstopień: 1prawdopodobieństwo: 80% Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze zjawiska wystąpią po południu i wieczorem.Uwagi: Ze względu na dynamiczne warunki meteorologiczne ostrzeżenie może zostać zaktualizowane. Ważne:Od: 2021-07-16 09:00Do: 2021-07-17 00:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej