XIV Polish Bike Week Karpacz – Program

Przypominamy, że w dniach 5-8 sierpnia 2021 roku w Karpaczu odbędzie się:XIV Polish Bike WeekX Mistrzostwa Polski Motocyklistów Slow RideX Sezon Alei Entuzjastów Harley-Davidson Prezentujemy program Polish Bike Week – największej imprezy motocyklowej w regionie. Uwaga! Korekta programu! W piątek, 6 sierpnia w godz.­ 20:00 -21:00 były zaplanowane X MISTRZOSTWA POLSKI MOTOCYKLISTÓW SLOW RIDE, które przeniesiono na godz. 18:15 -19:45. 05.08.2021 CZWARTEK 20.00 Ognisko powitalne – w stylu „prezentujemy się w kapeluszach DJ SZYMON „on air” 06.08.2021 PIĄTEK 10.00 start Polish Bike Week® m.in.: biuro, pamiątki koszulki 2021, stoiska handlowe11.00…

Pokaż więcej

Zbiórka podpisów pod inicjatywą referendalną

Władze Kamiennej Góry wspólnie z samorządami Lubawki, Marciszowa i gminy wiejskiej Kamienna Góra rozpoczęły procedurę referendalną w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego. To efekt przedłużającego się kryzysu wokół szpitala powiatowego w Kamiennej Górze, któremu grozi likwidacja. Podpisy poparcia inicjatywy referendalnej zbieramy w trzech punktach na terenie Kamiennej Góry. Już dziś można je złożyć w: ratuszu (pokój nr 109), Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (hol główny), od jutra, (13.07.2021) listy będą dostępne w siedzibie miejskiej biblioteki (ul. Słoneczna 10). Do przeprowadzenia referendum musimy zebrać poparcie minimum 3660 osób. Podpisy zbierają także pozostałe…

Pokaż więcej

Rusza przebudowa kolejnych dróg w gminie Marciszów

Wójt Wiesław Cepielik podpisał z wykonawcą umowy na przebudowę dwóch dróg na terenie gminy Marciszów. Przypominamy, że w obu przetargach najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Inżynieria Lądowa INTERKO Krzysztof Kozłowski z Kamiennej Góry. Jedną z dróg, która zostanie przebudowana to droga gminna nr 114443D (dz. nr 255, 254/5) w miejscowości Ciechanowice. Prace mają zostać zakończone w połowie października br. Druga droga, która zostanie przebudowana to droga wewnętrzna dz. nr 474/2 w miejscowości Sędzisław. Prace mają zostać zakończone z końcem sierpnia br. Więcej informacji z gminy Marciszów tutaj.

Pokaż więcej

Ruszyła inicjatywa referendalna w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego

Przypominamy, że rozpoczęła się inicjatywa referendalna w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego przed końcem kadencji. Ruszyła akcja zbierania podpisów. Druki dostępne są mi.in. w Urzędzie Gminy Kamienna Góra, Al. Wojska Polskiego 10 oraz w jednostkach podległych (CBK Krzeszów i Pisarzowice, Inkubator Przedsiębiorczości w Czadrowie). Lista do wydruku dostępna również na stronie gminy Kamienna Góra.

Pokaż więcej

Odpadł fragment ściany budynku w Pisarzowicach

Dzisiaj (poniedziałek, 12 lipca) w miejscowości Pisarzowice (gm. Kamienna Góra) zawalił się fragment pustostanu znajdującego się przy głównej drodze. Przypominamy, że budynek jest własnością prywatną, a o jego tragicznym stanie już informowaliśmy wcześniej na portalu. Ściana budynku zagraża przejeżdżającym obok pojazdom i pieszym. Jeszcze dzisiaj droga gminna przy walącym budynku zostanie zamknięta i wyznaczony objazd drogą wojewódzką.

Pokaż więcej

CFN5. Niebawem kolejna gala organizowana przez kamiennogórski klub Contender

Miłośników sportów walki informujemy, że gala CFN5, organizowana przez kamiennogórski klub Contender, odbędzie się 16 października 2021 roku w wałbrzyskim Aqua Zdrój. Podczas gali zobaczymy m.in. Natalię Baczyńską, Krzysztofa Waczyńskiego i Arkadiusza Maziakowskiego. Niebawem kolejni zawodnicy i więcej informacji o gali CFN5. Walkę Natalii Baczyńskiej, reprezentującej klub Contender Kamienna Góra można obejrzeć na naszym portalu w reportażu z gali CFN3, która odbyła się w Karpaczu. UWAGA! ZMIANA DATY. GALA ODBĘDZIE SIĘ 15 PAŹDZIERNIKA! Walkę Arkadiusza Maziakowskiego, reprezentującego kamiennogórski klub Contender można obejrzeć m.in. w reportażu z gali CFN2, która odbyła…

Pokaż więcej

CFN 4: Adrian Szyba vs Szymon Karolczyk – wideo z walki

W sobotę, 10 lipca 2021 roku w sali sportowej w Pisarzowicach (gm. Kamienna Góra) odbyła się czwarta gala organizacji mieszanych sztuk walki CFN. Walkę wieczoru gali CFN4 zwyciężył Szymon Karolczyk reprezentujący Ankos MMA oraz Klub Sportowy MMA Witkowo, pokonując Adriana Szybę z klubu Contender Kamienna Góra w pierwszej rundzie. Reportaże fotograficzne z wydarzenia dostępne tutaj.Więcej informacji o gali CFN4 tutaj.

Pokaż więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Burze z grademstopień: 1prawdopodobieństwo: 85% Przebieg: Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Ważne:Od: 2021-07-12 08:00Do: 2021-07-12 23:00 Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu.

Pokaż więcej

CFN 4: Damian Ignatowicz vs Szymon Wieczorek – wideo z walki

W sobotę, 10 lipca 2021 roku w sali sportowej w Pisarzowicach (gm. Kamienna Góra) odbyła się czwarta gala organizacji mieszanych sztuk walki CFN. Ostatni pojedynek gali CFN4 w formule Semi-Pro, zakończył się wygraną Szymona Wieczorka, przez jednogłośną decyzję sędziów, reprezentującego klub MMA Witkowo, który pokonał Damiana Ignatowicza z klubu Contender Kamienna Góra. Reportaże fotograficzne z wydarzenia dostępne tutaj.Więcej informacji o gali CFN4 tutaj.

Pokaż więcej

Agresywny ojciec z 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do zgłoszenia na terenie gminy Kamienna Góra, z którego wynikało, że agresywny mąż, pod wpływem alkoholu awanturuje się, stosuje przemoc w stosunku do córki i żony. Przybyli na miejsce policjanci w mieszkaniu zastali 3 osoby, w tym 15-letnią przestraszoną dziewczynkę. 35-letnia kobieta opowiedziała policjantom o formach agresji stosowanych przez męża, o jego problemie z alkoholem, o swojej bezradności. Stwierdziła również, że boi się o bezpieczeństwo swoje i córki. 43-latek w trakcie policyjnej interwencji nie potrafił się uspokoić. Przez…

Pokaż więcej