Warsztaty Dawnych Zawodów w Chełmsku Śląskim

Na chełmskim Rynku trwają Warsztaty Dawnych Zawodów w Chełmsku Śląskim. Warsztaty wikliniarskie, powroźnicze, średniowiecznej kaligrafii, czerpania papieru z materiałów naturalnych, kowalskie, tkackie, garncarskie to tylko część atrakcji. Warsztatom towarzyszy bogaty program artystyczny. W programie m.in. występy zespołów: The String Trio, Rock Tube czy Dziady Kazimierskie. Na godz. 20 organizator zaplanował Noc Świętojańską z widowiskiem „Zwyczaje i obrzędy letniego przesilenia” przygotowanym przez Folklorystyczny Zespół Kwiatuszki Lnu oraz Zespół Ludowy Zgoda. Gwiazdą wieczoru będzie zespół  Roland Abreu & The Cuban Latin Jaz, którego występ zaplanowano na godz. 23.

Pokaż więcej

Osada Średniowieczna w Krzeszowie

W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie można ponownie zobaczyć prawdziwą osadę średniowieczną. Na terenie osady można bezpłatne korzystać z warsztatów i atrakcji przygotowanych przez rekonstruktorów. Darmowa strzelnica dla dzieci, samodzielne wybijanie monet, czerpanie papieru średniowieczną metodą, warsztaty skórnicze, tkackie i kaligraficzne to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatora. Na godz. 19 w podziemiach klasztornych zaplanowano również bezpłatny koncert muzyki średniowiecznej. 

Pokaż więcej

Szczyt Zadzierna

Prezentujemy kolejne warte uwagi miejsce w naszym regionie. Przypominamy, że aktualizowana galeria znajduje się na podstronie Poznaj nasz region, a opisy poszczególnych miejsc w kategorii Region. Tym razem zapraszamy na Zadzierną, najwyższe wzniesienie wzgórz Bramy Lubawskiej. Wzniesienie góruje nad miejscowością Bukówka i Paprotki (gm. Lubawka). Ze szczytu rozpościera się widok m.in. na zbiornik Bukówka i wschodnią część Karkonoszy, w tym Śnieżkę. Od 2019 roku szczyt można zdobyć również korzystając z nowych tras wspinaczkowych, o czym informowaliśmy tutaj. 

Pokaż więcej