XXIX Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego

W dniu 10 marca 2021 roku o godz. 12 z wykorzystaniem środków zdalnego komunikowania, odbędzie się XXIX Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego. Porządek obrad: 1. Otwarcie Sesji. 2. Podjęcie Apelu Nr 2/2021 Rady Powiatu Kamiennogórskiego z dnia 10 marca  2021 r. w sprawie konieczności pozostawienia  Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kamiennej  Górze, ul. Bohaterów Getta 10,  58-400 Kamienna Góra w obecnej  strukturze organizacyjnej oraz w  zakresie właściciela. 3. Zamknięcie Sesji.

Pokaż więcej

Numery list kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej w Marciszowie z dnia 3 marca 2021 r. o przyznanych numerach list kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Marciszów. Zobacz obwieszczenie Przypominamy, że w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Edmunda Orzechowskiego, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zarządził wybory uzupełniające do Rady Gminy Marciszów w okręgu wyborczym nr 11 (Świdnik). Wybory odbędą się 28 marca 2021 roku.

Pokaż więcej

Budowa tunelu TS-32 na odcinku Jaczków-Gostków

Trwa budowa tunelu TS-32 na odcinku Jaczków-Gostków. Prowadzony jest wykop, a także przekruszenie skał. Na czwartek 4 marca wykonawca zaplanował roboty z użyciem materiałów wybuchowych. Przypominamy, że w naszym regionie powstają dwa tunele drogowe. Jeden z nich (TS-32) powstaje na odcinku Jaczków-Gostków. Budowa tego tunelu realizowana jest metodą górniczą. Wykonywany jest otwarty wykop, na którym zostanie wykonana żelbetowa konstrukcja, którą zasypią gruntem. Tunel TS-32 będzie miał długość około 320 m. Drugi tunel (TS-26) powstaje pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice. Będzie to najdłuższy poza miejski tunel w Polsce…

Pokaż więcej

Seria zatrzymań na terenie powiatu kamiennogórskiego

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji w ostatnim czasie zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pod koniec lutego br. funkcjonariusze zatrzymali pojazd m-ki Skoda, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Pasażer na widok policjantów wybiegł z auta i zaczął uciekać w stronę terenu leśnego. W wyniku pościgu funkcjonariusze zatrzymali 35-latka, który poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, Kamiennej Górze oraz Szczytnie. Dwa dni wcześniej funkcjonariusze zatrzymali na terenie Lubawki 29-letniego mieszkańca, który również poszukiwany był listem gończym za czyn, którego dopuścił się w przeszłości. Mężczyzna najbliższe…

Pokaż więcej

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci kamiennogórskiej drogówki zatrzymali na terenie Marciszowa 21-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. Źródło: asp. Paulina BastaOficer PrasowyKPP Kamienna Góra Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Nabór na stanowisko Inspektora ds. infrastruktury technicznej i drogownictwa

Urząd Gminy w Marciszowie ogłosił nabór na stanowisko Inspektora ds. infrastruktury technicznej i drogownictwa. Ofertę należy złożyć osobiście w Punkcie Obsługi Interesanta zlokalizowanym na parterze budynku w Urzędzie Gminy Marciszów lub przesłać na adres Urzędu,  w terminie do 12 marca 2021 roku (decyduje data wpływu do urzędu). Więcej szczegółów tutaj.

Pokaż więcej