WOŚP 2021 – Komunikaty

Przypominamy, że w tym roku ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia 29. Finał WOŚP został przesunięty na 31 stycznia. W tym miejscu będzie dostęp do wszystkich komunikatów i relacji z 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kamiennogórskiego sztabu, który swoim zasięgiem obejmuje miasto Kamienna Góra, Gminę Wiejską Kamienna Góra oraz Gminę Marciszów. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Pokaż więcej

Złote serduszko od OSP Marciszów na licytację tegorocznego finału WOŚP

Złote serduszko ufundowane przez OSP Marciszów trafi na licytację tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Marciszowie. Przypominamy, że w tym roku ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia 29. Finał WOŚP został przesunięty na 31 stycznia. Kwesta przeprowadzana przez wolontariuszy będzie odbywała się m.in. na ulicach miejscowości Marciszów. Więcej informacji o WOŚP 2021 tutaj.

Pokaż więcej

Złote serduszko na licytację tegorocznego finału WOŚP

Złote serduszko ufundowane przez burmistrza Janusza Chodasewicza trafi na licytację tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamiennej Górze. W tym roku ze względu na pandemię przebieg finału WOŚP będzie nieco inny. Nie będzie możliwy w nim udział publiczności. Jak informuje szef sztabu WOŚP, Marek Dańczak transmisję będzie można śledzić w kamiennogórskiej telewizji kablowej. Licytacja będzie prowadzona telefonicznie. Kwesta przeprowadzana przez wolontariuszy będzie odbywała się na ulicach Kamiennej Góry. Kamiennogórskie Centrum Kultury, jak co roku włączy się we współorganizację finału WOŚP w Kamiennej Górze.

Pokaż więcej

Zamknięto szlaki turystyczne. Obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego

Po konsultacjach z Grupą Karkonoską GOPR podjęto decyzję o zamknięciu szlaków turystycznych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, które przecinają tory lawin. Obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego. Wyłączone zostały z ruchu: – szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego). – szlak niebieski Droga Jubileuszowa od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Śnieżkę (Zakosy) do rozwidlenia ze szlakiem czerwonym przy zejściu ze Śnieżki;– szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu, od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia;– szlak żółty przez Biały Jar, od schroniska Strzecha Akademicka do skrzyżowania ze…

Pokaż więcej

Wolny dostęp do księgozbioru MBP w Kamiennej Górze

Od 7 stycznia 2021 roku zmieniono zasady obsługi czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze. Nie trzeba zamawiać wcześniej książek. Można podjąć decyzję na miejscu i wybrać książkę z dostępnych tytułów. Należy pamiętać o przestrzeganiu obecnych zasad reżimu sanitarnego – zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym. W bibliotece mogą przebywać jednocześnie 2 osoby (nie uwzględniając bibliotekarza). Ta zasada obowiązuje w oddziałach oraz filiach MBP. Książki zwrócone do biblioteki nadal podlegają trzydniowej kwarantannie, podczas której nie można ich wypożyczyć.

Pokaż więcej

Pracownicy dziękują dyrektor Dorocie Bocheńskiej

Zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze dziękuje dyrektor Dorocie Bocheńskiej za współpracę, zaangażowanie i wkład w rozwój biblioteki, która od trzech lat funkcjonuje w tymczasowych warunkach, w związku z remontem planowanej nowej siedziby. Życzymy Pani Dyrektor sukcesów w dalszej pracy zawodowej oraz dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Kamienna Góra Janusza Chodasewicza nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze od 1 stycznia 2021 roku został Tomasz Grabiński, o czym informowaliśmy tutaj.

Pokaż więcej

Kolejny kierowca pod wpływem amfetaminy i z narkotykami

W dniu 6 stycznia 2021 roku policjanci z Wydziału Prewencji, na podstawie uzyskanych wcześniej informacji, zatrzymali na jednej z ulic Kamiennej Góry kierującego samochodem osobowym marki VW Passat, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Podczas kontroli 23-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego zachowywał się bardzo nerwowo, próbując ukryć saszetkę. Mężczyzna z nerwów nie reagował na wydawane polecenia związane z legitymowaniem. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierował on samochodem będąc pod wpływem amfetaminy, a w saszetce posiadał ukrytą marihuanę. Został zatrzymany i spędził noc w…

Pokaż więcej