Mikołajkowa niespodzianka dla dzieci od MBP w Kamiennej Górze

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze nie zapomniała o Świętym Mikołaju, który przynosi dzieciom prezenty. Mikołaj postanowił w tym roku obdarować dzieci słuchowiskiem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Bohaterem mikołajkowej opowiastki jest Korneliusz Klops, który wyczekuje wymarzonego prezentu. Wideo: Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze

Pokaż więcej

Kolejne narkotyki wyeliminowane przez kamiennogórskich kryminalnych

W dniu 4 grudnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej jednostki, zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta 24-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu posiadał ukrytych 70 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna nie zaprzeczał, że narkotyki są jego własnością. W toku dalszych czynności policjanci przewieźli zatrzymanego do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie w jego obecności poddali narkotyki ważeniu oraz testowaniu. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. 24-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Źródło: asp. Paulina BastaOficer PrasowyKPP Kamienna Góra Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

“Czadrów” laureatem konkursu Powszechny Spis Rolny 2020

Miło nam poinformować, że fotografia “Żniwa w sołectwie Czadrów” zdobyła drugie miejsce w konkursie fotograficznym “PSR 2020. Polska wieś w obiektywie”. Nagrodzona fotografia powyżej. Organizatorem konkursu był Urząd Statystyczny we Wrocławiu, a jego celem m.in. poszerzenie wiedzy na temat Powszechnego Spisu Rolnego i wyłonienie najlepszych zdjęć związanych z tematyką wsi. Jury wyłoniło 5 Laureatów Konkursu, gdzie fotografia przedstawiająca żniwa w sołectwie Czadrów (gm. Kamienna Góra) zdobyła drugie miejsce.Więcej informacji na stronie wroclaw.stat.gov.pl.

Pokaż więcej

Trzech kamiennogórzan zatrzymanych z narkotykami

W nocy z 2 na 3 grudnia br. kamiennogórscy policjanci zatrzymali na terenie miasta trzech kamiennogórzan, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. W sumie policjanci zabezpieczyli 42 porcje handlowe środków odurzających i środków psychotropowych. Na chwilę obecną zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje sąd. Źródło: asp. Paulina BastaOficer PrasowyKPP Kamienna Góra Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Burmistrz z mikołajkową wizytą w kamiennogórskich przedszkolach

Burmistrz Janusz Chodasewicz wcielił się w rolę św. Mikołaja i odwiedził kamiennogórskie przedszkola i żłobek. Przypominamy, że w niedzielę 6 grudnia Mikołajki. Wizyta św. Mikołaja to długo oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień. Burmistrz postanowił sprawić mikołajkową niespodziankę najmłodszym mieszkańcom Kamiennej Góry. Dzieci otrzymały zabawki, gry i słodycze. W imieniu samorządu pracownikom placówek złożył życzenia Wesołych Świąt.

Pokaż więcej

Kolejny kierowca zatrzymany z zakazem sądowym prowadzenia pojazdów

3 grudnia br. kamiennogórscy policjanci zatrzymali na terenie miasta samochód osobowy marki Daewoo Lanos, którego 39-letni kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że kierowanie pojazdem przy aktywnym zakazie to przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5. Źródło: asp. Paulina BastaOficer PrasowyKPP Kamienna Góra Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Ostatni odcinek “Dąbrówki”- Znikające Zawody

Ukazał się finałowy odcinek Wirtualnych Spacerów, nagranych na podstawie wydawnictwa” Ziemia kamiennogórska – tutaj mieszkam” – przewodnik dla najmłodszych oraz nowych historii napisanych na zamówienie dla CBK przez panią Sławomirę Klijanowicz-Marciniec. Ostatni odcinek czyta wójt Patryk Straus – pomysłodawca wspomnianego przewodnika. Wideo: CBK Krzeszów

Pokaż więcej