CBK zaprasza na Mikołaja 2020

Na Mikołaja Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra przygotowało spotkanie w możliwy i bezpieczny sposób czyli przed ekranami komputerów. W dniu 6 grudnia br. od godz. 11 do zabawy zapraszają animatorzy CBK oraz aktorzy z Teatru Bajka z Wałbrzycha. W ramach mikołajkowego spotkania zostanie wyemitowany spektakl “Zimowe figle z Mikołajem”, przezabawne perypetie aniołka i diabełka. Później dzieci wraz z animatorami przygotują różnorodne ozdoby, pierniczki i konkursy. Oczywiście nie zabraknie słodkich upominków i mnóstwa zabawy.

Pokaż więcej

Kolejne kamiennogórskie ulice zostaną oświetlone

Zielona, Nadrzeczna, Zamkowa, Polna, Legnicka, Legnicka – boczna, Mała, Ptasia, Bohaterów Getta to kamiennogórskie ulice, na których wkrótce pojawi się nowe oświetlenie. Wszystkie nowe latarnie wykorzystują nowoczesną i energooszczędną technologię LED. 55-watowe żarówki świecą znacznie jaśniej i zużywają dużo mniej energii. – W sumie w Kamiennej Górze zostanie zmodernizowanych 670 punktów oświetleniowych. 320 latarni pojawi się w zupełnie nowych miejscach – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. Każda z lamp jest podłączona indywidualnie do systemu sterowania. Można nimi zarządzać – zmniejszać np. natężenie światła, wyłączać pojedyncze lampy lub ich grupy.

Pokaż więcej

Podwyżka opłat za śmieci na terenie gminy Kamienna Góra

Podczas dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Kamienna Góra radni uchwalili nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Kamienna Góra.  Zaproszony na sesję Prezes Sanikomu przedstawił informację na temat działalności spółki, która nie przekonała radnych do podwyżki stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi do kwoty 28 zł od osoby, jaką zakładał projekt uchwały. Podczas sesji złożono wniosek o podwyżkę do kwoty 26 zł.  Dodatkowo właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych, którzy zadeklarują w Urzędzie Gminy chęć kompostowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach zostaną zwolnieni z opłaty za gospodarowanie w kwocie 1 zł od…

Pokaż więcej