Komunikat dla mieszkańców gminy Marciszów

Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik informuje o zakazie wstępu na teren cmentarzy do dnia 2 listopada 2020 roku, za wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych. Podstawa prawna § 28a Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U z dnia 30.10.2020 r. poz. 1917.

Pokaż więcej

Prace rozbiórkowe na węźle Kamienna Góra Północ

Trwają prace rozbiórkowe budynków mieszkalnych wywłaszczonych pod budowę drogi ekspresowej S3, na wysokości węzła Kamienna Góra Północ (Ptaszków). Rozbiórce zostaje poddanych kilka budynków. Prezentujemy obecny stan prac rozbiórkowych. Przypominamy, że na naszym portalu można obejrzeć cały proces budowy drogi S3 w naszym regionie. Reportaże dostępne tutaj. Więcej o inwestycjach w regionie tutaj.

Pokaż więcej

Halloween 2020

Przypominamy, że 31 października 2020 roku (sobota) wypada Halloween. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października.Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. W Halloween dzieci i dorośli przebierają się za potwory, wampiry, duchy czy czarownice. Kostiumy są również oparte na postaciach z telewizji. Przed pandemią w wielu miejscach organizowano Halloween’owe imprezy i różne formy wróżbiarstwa, np. wróżenie…

Pokaż więcej