Ruiny gotycko-renesansowego kościoła w Pastewniku (gm. Marciszów)

Na portalu Relacje Regionalne prezentujemy m.in. ciekawe miejsca w regionie. Przypominamy, że aktualizowana galeria znajduje się na podstronie Poznaj nasz region, a opisy poszczególnych miejsc w kategorii Region. Tym razem prezentujemy ruiny gotycko-renesansowego kościoła katolickiego w Pastewniku (gm. Marciszów). Kościół został wybudowany na przełomie XV i XVI w. prawdopodobnie z wykorzystaniem pozostałości pierwotnej, XIII – wiecznej świątyni gotyckiej. Kamienna budowla została otoczona kamiennym murem. Kościół został opuszczony jeszcze na początku XIX w.

Pokaż więcej

Uderzył w murek oporowy i zawisł nad rowem

W nocy przed godz. 2 na drodze Czadrów-Krzeszów doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Kierowca Volkswagena Golfa na szwajcarskich tablicach rejestracyjnych nie zapanował nad pojazdem, uderzył w murek oporowy przepustu drogowego i zawisł nad rowem. Policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest mieszkaniec Kamiennej Góry. Auto jest mocno uszkodzone. Policja próbuje ustalić przyczyny zdarzenia.

Pokaż więcej

Marciszów przygotowuje się na 29. Finał WOŚP

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w drugą niedzielę stycznia, tym razem 10 stycznia. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra w gminie Marciszów. W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie nie ma pewności czy wydarzenie zostanie zorganizowane w Domu Kultury czy w terenie, online czy stacjonarnie, jednak na pewno 10 stycznia…

Pokaż więcej