Generalny pomiar ruchu i hałasu

Na terenie powiatu kamiennogórskiego realizowane są pomiary w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu i Generalnego Pomiaru Hałasu. GPR jest podstawowym źródłem informacji o ruchu drogowym. Pozyskiwane na ich podstawie dane są niezbędne administracji drogowej dla realizacji zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem rozwoju sieci drogowej, a także do analiz środowiskowych i ekonomicznych. Wyniki pomiarów ruchu są wykorzystywane przez administracje drogowe między innymi do podejmowania decyzji o budowie nowych dróg i przebudowie istniejących odcinków, czy opracowywania projektów organizacji ruchu. Urządzenia do pomiaru ruchu można znaleźć się m.in. w Kamiennej Górze i…

Pokaż więcej

Cała Polska w żółtej strefie

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że od 10 października br. zasady strefy żółtej rozszerzone zostają na cały kraj. Wprowadzenie żółtej strefy oznacza m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu. – Mija 7 miesięcy od pierwszych obostrzeń. Jesienią ta druga fala do nas dotarła i musimy się z nią zmierzyć zdecydowanie i kategorycznie – powiedział premier Mateusz Morawiecki Zasady obowiązujące w żółtej strefie: obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu maseczki obowiązkowe dla osób odwiedzających cmentarze kongresy i targi – nie więcej niż…

Pokaż więcej

Kamienna Góra przygotowuje kalendarz zilustrowany historycznymi zdjęciami miasta

Kamienna Góra przygotowuje miejski kalendarz na nadchodzący rok, który zostanie zilustrowany historycznymi zdjęciami miasta. Osoby posiadające stare zdjęcia, widokówki lub inne materiały graficzne związane z Kamienną Górą proszone są o kontakt z Wydziałem Promocji i Polityki Społecznej tel. 75 645 51 27, mail: natalia.mataczynska@kamiennagora.pl. Fotografie mogą być profesjonalne i amatorskie np. wykonane podczas pracy, wypoczynku, w szkole lub w innych miejscach. Osoby, których zdjęcia znajdą się w kalendarzu, otrzymają zestawy miejskich gadżetów oraz gotowe kalendarze.  

Pokaż więcej

Zachorowanie na COVID-19 w Lubawce

U rodzica jednego z dzieci uczęszczających do lubawskiego przedszkola przy ul. Szymrychowskiej wykryto zachorowanie na COVID-19. Dyrekcja przedszkola oczekuje informacji od Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kamiennej Górze czy może kontynuować pracę i funkcjonować na bazie dotychczasowych procedur, w pełnym rygorze sanitarnym. Decyzję o posyłaniu dzieci do przedszkola pozostawiono rodzicom.

Pokaż więcej

Sztafetowy bieg przełajowy dziewcząt. Igrzysk Dzieci

W dniu 8 października 2020 roku na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Drużyny składały się z 6 zawodniczek. Dystans 800 metrów. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły:  -Szkoła podstawowa z Krzeszowa– Szkoła Podstawowa z Marciszowa– Szkoła Podstawowa z Lubawki– Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry Kolejność końcowa: Szkoła Podstawowa z Lubawki                                11:32,65 minSzkoła Podstawowa z Marciszowa                          12:27,37 minSzkoła Podstawowa z Krzeszowa                            13:05,31 minSzkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry           13:20,14 min Szkoła…

Pokaż więcej

Świdnik (gm. Marciszów) walczy o maszt z flagą

Świdnik (gm. Marciszów) to kolejna miejscowość która stara się o zakwalifikowanie do projektu „Pod biało-czerwoną”. Dzięki tej inicjatywie otrzymać można dofinansowanie na zakup masztu i flagi Polski. Gmina musi zebrać 100 głosów mieszkańców. Głosowanie prowadzone jest pod adresem bialoczerwona.www.gov.pl. Flaga zakupiona dzięki uczestnictwu w projekcie zawiśnie w miejscu ważnym pod względem historycznym dla gminy tj. obelisk przy kościele pw. Św. Mikołaja w Świdniku. „Pod biało-czerwoną” to patriotyczna inicjatywa realizowana pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, której celem jest zjednoczenie Polaków oraz upamiętnienie zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Twój lider w…

Pokaż więcej

Wyremontują drogę Przełęcz Kowarska-Przełęcz Okraj

Niebawem ruszy remont drogi wojewódzkiej na odcinku Przełęcz Kowarska-Przełęcz Okraj. Na ukończeniu są prace zamkniętego odcinka drogi Ogorzelec-Przełęcz Kowarska. Po oddaniu drogi do użytku zaplanowano remont odcinka Przełęcz Kowarska-Przełęcz Okraj. Prace remontowe wykona Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry, które w postępowaniu przetargowym złożyło najkorzystniejszą ofertę. Remont odcinka Przełęcz Kowarska-Przełęcz Okraj przewidziano tylko w istniejącym pasie drogowym i obejmuje: – frezowanie warstwy ścieralnej– wzmocnienie istniejącej konstrukcji nowymi warstwami bitumicznymi– remont poboczy gruntowych– odtworzenie rowów przydrożnych– oczyszczenie i remont przepustów– remont stalowych barier ochronnych (demontaż i ponowny…

Pokaż więcej