Strażacki Jelcz 005 na sprzedaż

Ochotnicza Straż Pożarna w Pastewniku (gm. Marciszów) ogłasza sprzedaż samochodu specjalnego Jelcz 005. Cena wywoławcza 9 tys. zł. ● Rodzaj zabudowy – pożarniczy ● Przebieg – 20757 km. ● Rodzaj silnika – diesel ● Pojemność – 68300 cm3 ● Rok produkcji – 1990 r. ● Data I rejestracji – 25.05.1990 r. ● Nr identyfikacyjny (VIN) – 12052 Wyposażenie : ● ubezpieczenie OC ważne do dnia 31.12.2020 r. ● pojazd w zabudowie pożarniczej bez wyposażenia pożarniczego, sprawny technicznie – ważny przegląd, ● kabina pojazdu w zabudowie Stara 244, ● zbiornik na…

Pokaż więcej

Forum Ekonomiczne Karpacz 2020 z udziałem Swiatłany Cichanouskiej

W Hotelu Gołębiewski w Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne 2020. Hasło tegorocznego Forum Ekonomicznego, które z powodów pandemii zostało przeniesione z Krynicy Zdroju do Karpacza to “Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota”. Wydarzenie jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. W panelach dyskusyjnych oraz seminariach udział biorą m.in. przedstawiciele polskiego rządu, parlamentu, samorządowcy i wielu zaproszonych gości. W sesji plenarnej udział wzięła m.in. Swiatłana Cichanouska – liderka…

Pokaż więcej

Kolejne skanowanie kamiennogórskich podziemi

W dniu 11 września br. odbędzie się skanowanie obiektu “Brodno” w Kamiennej Górze. Będzie to pierwszy etap prac, które w przyszłości zaowocują wykonaniem wirtualnej mapy podziemi. Będzie ją można zwiedzać na ekranie komputera lub telefonu komórkowego. Prace mają na celu ustalenie nowych informacji związanych z podziemiami miasta Kamienna Góra. Po ostatnich pracach badawczych okazało się, że były przestrzenie, których istnienie Milicja Obywatelska przemilczała. Prace będą prowadzili: Krzysztof Wojtas z grupy Sudety.pro oraz Rafał Gieroń i Tomasz Orzechowski z Tour3D. Reportaż z wydarzenia zaprezentujemy na naszym portalu.

Pokaż więcej

Powstaje pojemnik na nakrętki plastikowe

Przypominamy, że trwają prace nad pierwszym na terenie powiatu kamiennogórskiego pojemnikiem na nakrętki plastikowe. Produkcją zajmuje się Dofama Thies, która wykonuje pojemnik bezpłatnie. Po wykonaniu projektu przystąpiono do produkcji. Pomysłodawcą inicjatywy jest Magdalena Przychocka, koordynator akcji #spolecznaszwalnia. Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze wyznaczyło już na pojemnik odpowiednio widoczne i dogodne miejsce, ułatwiające jego napełnianie.

Pokaż więcej

Licytacje dla Martynki

Przypominamy, że na Facebooku powstała Grupa Publiczna pod nazwą ”Licytacje dla Martynki”. Każdy może wystawić na licytację dowolny przedmiot. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc poszkodowanej w wybuchu gazu 12-letniej Martynki z Kamiennej Góry. Grupa dostępna tutaj.   Do wybuchu gazu doszło 24 sierpnia br. w budynku przy ul. Piastowskiej w Kamiennej Górze, o czym informowaliśmy tutaj.

Pokaż więcej