Reprezentacyjne stroje miasta Kamienna Góra na Mistrzostwa Polski

Zawodnicy kamiennogórskiej Akademii Młodego Sportowca MINI VOLLEY i ich trener Marcin Bieńkowski wystąpią na ważnym turnieju w strojach reprezentacyjnych Kamiennej Góry. Młodzi kamiennogórscy siatkarze pod koniec sierpnia zagrają na Mistrzostwach Polski w kategorii „dwójek” chłopców i dziewcząt. Na chłopięcych koszulkach oprócz oznaczeń klubowych zobaczymy „rycerza” doskonale znanego z herbu miasta. Dziewczęcą wersję stroju zdobi „tkaczka”. Jej charakterystyczną postać można wypatrzyć na jednym z witraży w kamiennogórskim ratuszu. Koszulki są w barwie kwiatu lnu. Pomarańczowe akcenty wzorowano na elementach pochodzących z witraży i polichromii zdobiącej parter ratusza.

Pokaż więcej

Trwa renowacja malowideł w Letnim Pawilonie na Wodzie

Kontynuowana jest renowacja malowideł Neunhertza znajdujących się w Letnim Pawilonie na Wodzie. Jest to kolejny etap prac realizowanych dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypominamy, że 1 850 000 złotych zostało przyznanych przez MKiDN na prace przy zabytkach wchodzących w skład Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Zadania na ten rok obejmują prace na dachach zabytków, ale także w ich wnętrzach. Największą kwotą (710 000 złotych) zostały zasilone prace na dachu Kościoła Brackiego. Ze względu na potężną wichurę, która jesienią 2018 roku mocno zniszczyła pokrycie tego obiektu, o czym informowaliśmy tutaj.…

Pokaż więcej

O włos od tragedii. Zadymienie mieszkania. Miał blisko 3 promile alkoholu

W dniu 5 sierpnia br. dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu przy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że drzwi były otwarte. Do mieszania weszli już zaniepokojeni sąsiedzi. Doszło do podejrzenia zatrucia osób przebywających w mieszkaniu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta z mężczyzną zasnęli zostawiając na włączonej kuchence garnek z pierogami. Jedzenie się spaliło i doszło do znacznego zadymienia mieszkania. Mężczyzna skarżył się na silny ból w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po wykonaniu badania na zawartość…

Pokaż więcej

Trwa budowa odnogi ścieżki rowerowej

Trwa budowa odnogi ścieżki rowerowej prowadzącej do ukończonego fragmentu przy ruinach zamku Grodztwo. Prace są prowadzone na wysokości stacji paliw Orlen. Przypominamy, że od ul. Jeleniogórskiej, wzdłuż ul. Magazynowej i ul. Towarowej, na końcu następuje rozgałęzienie trasy. Pierwsza odnoga, która została już ukończona, biegnie do osiedla Antonówka. Druga odnoga biegnie wzdłuż ul. Bohaterów Getta, al. Lipowej i ul. Zamkowej do granicy miasta – kierunek Ptaszków. Prezentujemy obecny stan budowy. Cały proces budowy dróg rowerowych dostępny w tagach ścieżka rowerowa.Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Pokaż więcej

Wakacyjne zabawy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kamiennej Górze

Trwają “Wakacyjne Hece w Bibliotece”, czyli wakacyjne zabawy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kamiennej Górze. W sierpniowe środy dzieci spędzają czas m.in. na boisku przy filii nr 2 (ul. Słowackiego). Dzisiejszym tematem był powrót do przeszłości, czyli podwórkowe zabawy z dzieciństwa rodziców: „Gąski, gąski do domu”, „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” i wiele innych. W wakacyjne poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki Biblioteka Główna przy ul. Słonecznej 10 zaprasza dzieci w godz. 11-15. Szczegółowy program tutaj.

Pokaż więcej

Warsztaty majsterkowe

Majsterkowanie to kolejne warsztaty realizowane przez Stowarzyszenie Brama Czadrowska w ramach projektu: Dbamy-Odnawiamy-Zmieniamy. Warsztaty odbędą się 8 sierpnia 2020 roku o godz. 11 przy boisku w miejscowości Czadrów. Celem projektu jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Podczas warsztatów będziemy wykonywali z materiałów z odzysku doniczki i donice oraz kręcioły ogrodowe. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce.

Pokaż więcej